Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Güzel oyuncu Derya Şensoy babası Ferhan Şensoy'un doğum gününü Instagram hesabından kutladı.

Derya Şensoy babası ve kız kardeşi Ferhan Şensoy'la çekildikleri fotoğrafı Instagram hesabından paylaşıp altına; "Canım babam, kalbim, gözüm, görüşüm, duruşum, iyi ki doğdun. İyi ki her geçen gün daha da babası kılıklıyım." notunu düştü.

Türk tiyatrosunun değerli ismi Ferhan Şensoy bugün 65 yaşına girdi. Türk tiyatrosunda sayısız oyuna imza atan değerli oyuncu 1987'den beri tek başına oynadığı 'Ferhangi Şeyler'  ile de rekora gidiyor.

FERHAN ŞENSOY KİMDİR?

Ferhan Şensoy (d. 26 Şubat 1951, Çarşamba, Samsun) Türk tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu; roman, deneme, günlük, tiyatro, televizyon dizisi ve film senaryoları yazarı; Ortaoyuncular tiyatro topluluğunun kurucusudur.

Günümüzde Türkiye'de yapılmakta olan stand-up tarzının esin kaynağı olan tek kişilik oyunu Ferhangi Şeyler, en tanınmış oyunudur. Kel Hasan Efendi'den günümüze gelen Ortaoyuncuları Kavuğu'nu Münir Özkul'dan devralmıştır.

Her oyundaki emeği geçenlere, zaman gözetmeksizin oyun gelirlerinden pay vererek malî olarak da Türk Tiyatrosu'nda kendine özgü bir yer edinmiştir.