Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Son olarak "Kesik" ile izleyici karşısına çıkan, "Duvara Karşı", "Soul Kitchen" gibi filmlerin ödüllü yönetmeni Fatih Akın, "Tschick" ile beyazperdeye dönüyor.

Çekimleri geçtiğimiz eylül ayında başlayan filmin ilk fragmanı yayınlandı. Alman yazar Wolfgang Herrndorfs‘un 30 ülkede basılan ve 2 milyondan fazla kopya satan aynı adlı çok satan romanından uyarlann Tschick, 14 yaşındaki Maik’i konu alıyor.

Berlin’de kopuk fakat zengin bir ailede büyüyen Maik’in yaz tatilinde annesi rehabilitasyon merkezine yatırılır ve babası genç asistanını bir anda ortaya çıkan bir iş gezisine götürmesi gerektiği bahanesiyle ortadan kaybolur. Evde tek başına kalan Maik zamanını havuza girip dinlenerek geçirirken okul arkadaşlarından biri olan genç Rus göçmeni Tschick bir anda kapısında çalıntı bir arabayla beliriverir. Birlikte yola koyulan çocuklar plansız programsız bir şekilde maceraya atılırlar. Tschick’in çalıntı bir arabayla Maik’i de alarak hayatlarını değiştirmek üzere çıktığı yolculuğu işleyen romanda, yaşananlar Maik’in gözünden anlatılıyor.

Oyuncu kadrosunda Anand Batbileg, Tristan Göbel ve Nicole Mercedes Müller gibi isimlerin yer aldığı ve çekimleri devam eden filmin şu ana kadar sadece Almanya gösterim tarihi 15 Eylül 2016 olarak açıklandı.