Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Batman ve Superman: Adaletin Şafağı

Vizyon Tarihi: 25 Mart 2016

Yapımı: 2016 - ABD

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Macera

Süre: 153 Dak.

Yönetmen: Zack Snyder

Oyuncular: Ben Affleck, Henry Cavill, Jesse Eisenberg, Gal Gadot, Jeffrey Dean Morgan

Senaryo: David S. Goyer, Chris Terrio

Yapımcı: Christopher Nolan, Charles Roven

Orijinal Adı: Batman vs Superman: Dawn of Justice


Film Özeti

Man of Steel'daki büyük mücadelenin ardından Metropolis tam bir enkaza dönmüştür. Bu yeni dünya düzeninde Superman de tartışılan bir figür haline gelmiştir. Bazıları için hala umudun simgesi olan kahraman, sayısı giderek artan bir kesim tarafından ise dünyanın varlığına en büyük tehdit olarak görülmektedir. Bruce Wayne de Superman'i zararlı bulanlardandır ve onun verdiği zararları düzeltebilmek için Gotham'da Metropolis'e gelir. İlk andan itibaren birbirinden hoşlanmayan ikili arasındaki mücadele amansız olur, ancak Lex Luthor'un yarattığı Doomsday bütün Metropolis için en büyük düşman haline gelince, Wonder Woman'ın da yardımıyla onu alt etmek için güçlerini birleştirirler.


Hayatımın Yolculuğu

Vizyon Tarihi: 25 Mart 2016

Yapımı: 2015 - ABD

Tür: Dram, Komedi, Macera

Süre: 98 Dak.

Yönetmen: Ken Kwapis

Oyuncular: Robert Redford, Emma Thompson, Nick Nolte, Mary Steenburgen, Kristen Schaal

Senaryo: Bill Holderman

Orijinal Adı: A Walk In the Woods


Film Özeti

Ünlü bir gezi yazarı olan Bill Bryson (Robert Redford) Britanya'da 20 yıl geçirdikten sonra ülkesine dönmüş, son 10 yıldır New Hampshire'da eşi Catherine (Emma Thompson) ile huzurlu bir hayat sürmektedir. Günün birinde yeniden seyahat ruhu uyanan Bryson, 3500 kilometrelik meşhur Appalachian Yürüyüş Patikası'nı kat etmeye karar verir. Eşi onun yalnız gitmesine razı olmaz. Bryson'la bu yolculuğu paylaşmaya hevesli tek kişi eski arkadaşı Stephen Katz (Nick Nolte) olur. Ancak ikisinin "macera" anlayışının oldukça farklı olması, bu yolculuğu tuhaf ve zaman zaman komik bir hale getirecektir.


Leblebi Tozu

Vizyon Tarihi: 25 Mart 2016

Yapımı: 2016 - Türkiye

Tür: Komedi

Yönetmen: Hakan Eser

Oyuncular: Metin Yıldız, Erdal Cindoruk, Cengiz Okuyucu, Fulden Akyürek, Ferdi Kurtuldu

Senaryo: Nimet Erdem, Kudret Ayşe Yılmaz

Yapımcı: Hande Alpaslan, Taçlı Yapım


Film Özeti

Birbirini çok seven, çok yakın 3 arkadaş, Çorum'da düzenlenen 'Medeniyetler Canlanıyor' etkinliğinde Çorum'un en çok bilinen tarihi eserlerini çalıp zengin olmak için bir plan yaparlar. Ama hesapları tutmayınca başlarına bir sürü olay gelir.Azazil 2: Büyü

Vizyon Tarihi: 25 Mart 2016

Yapımı: 2016 - Türkiye

Tür: Dram, Korku

Yönetmen: Mustafa Özen

Oyuncular: Sertan Erkaçan, Tuğçe Kurşunoğlu, Ayça Kuru, Murat Ercanlı, Bedia Ener

Senaryo: Murat Gürvardar

Yapımcı: Burak Memişoğlu


Film Özeti

Sedat işinde başarılı ancak özel hayatında bir o kadar başarısız ve mutsuz genç bir adamdır. Özellikle küçük kızları İlayda doğduktan sonra karısı Aylin ile ilişkileri gün geçtikçe kötüye gider.
Karşısına çıkan genç ve güzel bir kadın olan Esma, Sedat'i kısa sürede kendine aşık eder ve Sedat’ın zaten çatırdamak üzere olan evliliğini yerle bir eder. Ancak yerle bir olan sadece Sedat’ın evliliği değildir. Zaman içinde Sedat, Aylin ve küçük kızları İlayda çok kuvvetli bir büyünün etkisinde kalır. Azazil in yeni hedefi aralarındaki bağ zayıflamış olan bu ailedir.Masumiyet Müzesi

Vizyon Tarihi: 25 Mart 2016

Yapımı: 2015 - İngiltere

Tür: Belgesel

Süre: 95 Dak.

Yönetmen: Grant Gee

Oyuncular: Pandora Colin, Mehmet Ergen

Senaryo: Orhan Pamuk, Grant Gee

Orijinal Adı: Innocence of Memories


Film Özeti

Nobel Ödüllü yazar Orhan Pamuk'un 2009'da yayımlanan Masumiyet Müzesi eserinden yola çıkarak İstanbul Çukurcuma'da açtığı müze, İngiliz belgeselci Grant Gee’nin kamerasıyla bir sinema filmine uyarlandı. Filmde birçok anlamlar yüklenen eşyalar, hazin bir aşk hikayesi ve İstanbul'un o dönemindeki büyülü atmosferi ele alınıyor.


Sol Şerit

Vizyon Tarihi: 25 Mart 2016

Yapımı: 2016 - Türkiye

Tür: Komedi

Yönetmen: İnci Balabanoğlu Ahıska

Oyuncular: Ceyda Ateş, Selin Şekerci, Ayten Uncuoğlu, Burak Satıbol, Sermet Yeşil

Senaryo: Özgür Ağaoğlu


Film Özeti

Üç yakın arkadaş olan Cem, Barış ve Volkan, Cem’in düğünü için Ankara'dan Denizli'ye gideceklerdir. Ancak gidecekleri uçağı kaçırınca karayoluyla gitmeye mecbur kalırlar. Üç kafadar, kendilerine döküntü bir araba bulmalarının ardından birçok olaya gebe bir maceranın ortasında kalacaklardır. Terra Film’in yapımcılığında hayata geçirilen filmin oyuncu kadrosunda Cem Aksakal, Sertan Erkaçan, Memetcan Diper, Deniz Baysal, Ceyda Ateş gibi isimler bulunuyor.