Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Salon İKSV, Radio Slow Time’ın katkılarıyla, 27 Nisan’da Çarşamba akşamı 21.30’da modern caz ve hip-hop’ı ustaca harmanlayan Amerikalı vokalist Jose James’i konuk ediyor.

Amerikalı vokalist Jose James, çocuk yaşta radyo kanalları arasında gezinirken cazı keşfetti. Modern caz melodilerini hafif bir soul ve hip-hop tınısıyla birleştirdiği bir formül üreten James, uluslararası müzik dünyasında göz açıp kapayıncaya kadar haklı bir yer edindi. Kısa sürede Umbria, Nice, North Sea gibi caz festivallerinde konserler veren ve onlarca konserin ardından müzik kariyerinde sağlam bir yer edinen James, caz müziğin antolojisinin en özgün şirketlerinden Blue Note plak şirketiyle yaptığı anlaşmanın ardından dünyanın en ünlü caz müzisyenleriyle aynı çatı altında çalışmaya başladı.

"Embraceable You", "Autumn in New York" ve "Lush Life" gibi caz klasiklerinin güncel yorumlarını yapan, John Coltrane, Marvin Gaye ve Bille Holiday gibi caz ustalarının müziğini kendine pusula edinen Jose James, 27 Nisan Çarşamba akşamı 21.30’da Radio Slow Time medya sponsorluğuyla Salon İKSV'nin konuğu olarak sahneyi devralıyor.