Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

ABD'li pop şarkıcısı ve söz yazarı Prince Rogers Nelson 57 yaşında hayatını kaybetti. Prince'in sözcüsü Yvette Noel-Schure, Associated Press'e yaptığı açıklamada, pop ikonları arasında yer alan 57 yaşındaki sanatçının, Minneapolis'in banliyösü Chanhassen'deki evinde ölü bulunduğunu açıkladı. 

Tam adı "Prince Rogers Nelson" olan şarkıcı, 15 Nisan'da grip nedeniyle hastaneye kaldırılmış ancak kısa süre sonra taburcu edilmişti.

TMZ'DEN FLAŞ İDDİA
Prince'in, aşırı doz uyuşturucu tedavisinde kullanılan bir ilaç aldığı öne sürüldü. Amerikan dedikodu sitesi TMZ, grip nedeniyle 15 Nisan'da hastaneye kaldırıldığı belirtilen Prince'e, aşırı doz uyuşturucu tedavisinde kullanılan bir ilaç verildiğini öne sürdü. TMZ'ye konuşan kaynaklar, doktorların Prince'e 24 saat hastanede kalmasını tavsiye ettikleri, ancak ünlü yıldızın özel oda verilmediği için hastanede kalmadığı iddia edildi. Prince'in hastaneden ayrılırken durumunun iyi olmadığı da iddialar arasında.

Prince, müzik dünyasının en yaratıcı isimlerinden biri olarak tanınıyordu. Sanatçı, jazz, funk ve disko türlerini bir araya getirdiği şarkılarıyla milyonların hayranlığını kazandı. 1970'lerin sonunda artan şöhretini her geçen yıl daha da katladı.

"Purple Rain", "Kiss" ve "Raspberry Beret" ile dünya çapında ün kazandı. Çok sayıda Grammy ödülünün sahibi olan Prince, "Rolling Stone" dergisinin düzenlediği Tüm Zamanların En İyi 100 Sanatçısı listesinde de yirmi sekizinci sırada yer almıştı. "Purple Rain", ABD'de yaklaşık 13 milyon adet sattı.

Prince'in ölüm nedenine ilişkin ise açıklama yapılmadı.