Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Stephen King'in sevilen korku romanı O'nun (It) beyazperde uyarlaması için vizyon tarihi belirlendi. Variety'nin haberine göre ürkütücü palyaço Pennywise 18 Eylül 2017 tarihinde sinemaseverlerle buluşacak. Daha önce 2 bölümlük bir mini dizi olarak ekrana gelen O, bu kez beyazperde de boy gösterecek.

Bu zamana kadar Tim Curry ile özdeşleştirilen Pennywise'ın bu kez genç aktör Will Poulter tarafından canlandırılacağı iddia ediliyordu, ancak gelen son haberlere göre artık genç oyuncunun filmle bir bağı yok. New Line bünyesinde beyazperdeye uyarlanacak olan filmin yönetmen koltuğunda Mama'nın yönetmeni olarak akıllarda yer eden Andy Muschietti oturacak.

1990 yılında yayınlanan ve çocukları katili palyaço kılığa girmiş bir şeytanla, 7 dışlanmış çocuğun mücadelesini anlatan 2 bölümlük mini dizi Stephen King'in aynı adlı romanından ekranlara uyarlanmıştı. Mini dizinin ekranlarda gösteriminin ardından "Pennywise" isimli katil palyaço karakteri, en korkunç film karakterleri sıralamalarında daimi yerini almıştı.