Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTURK HABER MERKEZİ

İstanbul Eczacı Odası Türk Halk Müziği Topluluğu, 14'üncü ölüm yıldönümünde Aşık Mahzuni Şerif'i anıyor. Şef A. Şafak Özdemir yönetiminde gerçekleştirilecek konserlerde, eczacılar Mahzuni Şerif'in türkülerini seslendirecek.

2 Mayıs Pazartesi saat 20.30'da Fatih Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde ve 12 Mayıs Perşembe saat 20.30'da Küçükçekmece Atakent Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki konserler halka açık ve ücretsiz gerçekleştirilecek.

14 Mayıs Eczacılık Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek konserlerle ilgili bilgi veren İEO THM Topluluğu kurucusu Ecz. Celal Özel, "Her yıl yaptığımız konserlerimizin bir teması var. Bu yıl da 'Mevlam gör diyerek iki göz vermiş, Bilmem ağlasam mı ağlamasam mı' diyerek bizlere 'insan' olma özelliğimizi hatırlatan çağımızın Pir Sultan Abdal'ı Aşık Mahzuni Şerif ustamızın eserlerine yer vereceğiz" dedi.

Çeşmi Siyahım, Dom Dom Kurşunu, Kirvem, Ağlasam mı, Ben Beni, Yuh Yuh, Zevzek, Boşu Boşuna gibi sayısız eseri bulunan Aşık Mahzuni Şerif, 17 Mayıs 2002'de yaşamını yitirmişti.