Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Ev sahipliğini Funda Acar’ın, Sanat Danışmanlığını ise Gizem Tatlıcı’nın yaptığı serginin, Coliseum Fifth’te dün akşam yapılan açılışına, cemiyet hayatının tanınmış isimlerinden Sibel Kerimoğlu, Tülay Özmen, Sevgi Toprak, Neylan Vardar, Zeynep Germen, Yavuz Seçkin gibi isimler de katıldı.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında sanat dünyasının en önemli etkinliklerinden Miami Art Fair  2015’de ilk kez çalışmalarıyla yer alan, sonrasında ise bu yıl Art Expo New York 2016’ya Türkiye’den katılan tek sanatçı olan Sonia Serpil Aslan, Amigdala serisinin nadide örneklerini oluşturan heykellerini bu sefer de yeni solo sergisi ‘Eudaimonia’  ile harmanlayarak İstanbul’lu sanatseverlerle buluşturduğunu belirtti. Heykellerinin ortaya çıkışıyla ilgili duygularını ifade eden Aslan, “Heykellerimde zamanı parçalamadan; geçmişin, şimdinin ve gelecek zamanın bütünlüğü içinde oluşan durumların kalıplaşmış hallerini  “Çocukluk Psişeni” üzerinden sorguluyorum.” açıklamasında bulundu.

GELİRİN YÜZDE 10’U OTİZM VAKFINA

Sergide satışa sunulacak heykellerin her birinin satışından kazanılacak gelirin ise yüzde 10’u Otizm Vakfı’na aktarılacak.

Otizmin tüm dünyada salgın bir hastalık gibi arttığını, bunun sebebinin bilinmediğini ve tedavi edici bir ilacının da bulunmadığını belirten ve Otizm Vakfı’nı otistik çocuk sahibi ailelerin kurduklarını anımsatan Otizm Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Çayan, "Ankara'da bulunan eğitim tesisimiz ülkemizin en gelişmiş ve çeşitlendirilmiş tesisidir. Burada Türkiye'ye model olacak bir proje yürütüyoruz. Başarılı sonuçlar alıyoruz. Dileğimiz ve umudumuz bu sistemin kabul görmesi ve ülkenin her yanına yaygınlaştırılmasıdır. Başta sanatçımız Sonia Serpil Aslan olmak üzere tüm destek olanlara ve gönül bağı kuranlara çocuklarımız ve ailelerimiz adına içten teşekkürlerimizi sunarım" diye konuştu.

Sergi gezmek isteyen tüm sanatseverler için sergi 26 Mayıs’a kadar açık olacak.