Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Beyonce, aralarında Rihanna ve Adele’in de olduğu adaylar arasında “En İyi R&B/Pop Kadın Şarkıcı” ödülünü kazanan kişi oldu. Şarkıcı, aynı zamanda “Formation” adlı video klibiyle “Yılın En İyi Videosu” ve “Coca Cola İzleyicilerin Seçimi” ödüllerine de layık görüldü.

2001 yılından bu yana “Black Entertainment Television” tarafından Afrikalı-Amerikalıların ve diğer azınlıkların eğlence alanlarındaki başarılarını kutlamak amacıyla düzenlen BET Ödülleri’ne bu yıl dünyaca ünlü şarkıcı Beyonce’nin sahnesi damga vurdu.

ÖDÜLLERİ ANNESİ ALDI
Video ödüllerini almak için sahneye çıkamayan Beyonce’nin ödüllerini annesi Tina Knowles aldı. 62 yaşındaki Knowles sahnede yaptığı açıklamada, Beyonce’nin Londra’da bir konser için yola çıkmak zorunda olduğunu söyledi.


"EN İYİ ERKEK ŞARKICI" SEÇİLDİ
Gecede Bryson Tiller “En İyi R&B/Pop Erkek Şarkıcı” ödülünü alırken, “En İyi Grup” Drake & Future seçildi. “En İyi İşbirliği” ödülü Rihanna ve Drake’nin “Work” çalışmasına gitti. Drake aynı zamanda “En İyi Erkek Hip Hop Şarkıcısı” oldu. “En İyi Kadın Hip Hop Şarkıcısı” ödülü ise Nicki Minaj’a verildi.

Ödül alan Bryson Tiller, sahne performansı da sergiledi.


"EN İYİ GENÇ SANATÇI" BRYSON TILLER
“En İyi Genç Sanatçı” Bryson Tiller seçilirken, Taraji P. Henson “En İyi Kadın Oyuncu”, Michael B. Jordan “En İyi Erkek Oyuncu”, Straight Outta Compton “En İyi Film” oldu.

“Yılın En İyi Kadın Sporcusu” ödülü Serena Williams’a verilirken, “Yılın En İyi Erkek Sporcusu” ödülü ise Stephen Curry’nin oldu.