Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Dünya’nın en sevilen TV dizilerinden biri olan Game of Thrones, sezon finali bölümü ile yeni bir rekoru daha kırmayı başardı.

Dünyada olduğu kadar ülkemizde de sevilen ve geniş bir kitleyi ekran başına kilitleyen Game of Thrones, bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde yayımlanan bölümü ile beraber sezon finali yaptı. The Winds of Winter adı ile anılan ve hikaye açısından epey kilit noktaların ekrana yansımasını sağlayan sezon finali bölümü, aynı zamanda 69 dakikalık uzunluğu beraberin dizinin en uzun bölümü de oldu. Bununla beraber milyonlarca kişiyi pazar gecesi ABD’de ekran başına kilitleyen dizi, açıklanan bilgilere göre tam anlamıyla kendi rekorunu kırdı. Milyonlarca kişinin aynı anda sezon finalini izlemiş olduğu kesin. Zira milyonluk bir anlık izleyici sayısı rekoru kırılmış bulunmakta.

Geçen Sezonki Rekor Aşıldı

5. sezon finalinde yaklaşık olarak 8.11 milyon kişiyi ekran başına kilitleyen ve anlık izleyici sayısı ile rekor kıran Game of Thrones, açıklanan bilgilere göre en son yayımlanan sezonu ile beraber kendi rekorunu kırdı. Zira pazar gecesi ABD’de ekrana gelen The Winds of Winter 6. sezon finali, tam 8.9 milyon kişi tarafından izlendi. Bu sayının anlık kitleden oluştuğunu söyleyelim.

Aslında Daha Fazla Kişi İzledi

Bahsi geçen 8.9 milyon izleyici sayısı aslında çok daha fazla. Zira bu rakamın anlık izleyici kitlesi olduğunu korsan ve HBO Go gibi platformlar üzerinden bölümün her geçen saat daha fazla kişi tarafından izlendiği bir gerçek. Hatta bu konuda ortaya konan bir rapor, dizinin her bölümünün ortalama 30 milyon kişi tarafından izlendiğini de söylüyordu.