• Canlı Yayın
  • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlık ve Spor Bayramı kutlu olsun
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Hindistan'dan bir ekibin Edirne'de Saraçlar Caddesi ve Tarihi Ali Paşa Çarşısı'nda gerçekleştirdiği çekimlerde, Hintli oyuncuların performansları Edirneliler'in ilgisini çekti.
Filmin yönetmeni Birsa Dasgupta, yaptığı açıklamada, Edirne'de çekimlerine başladıkları filmde İstanbul, Antalya, Nevşehir ve Muğla'dan da bazı sahnelerin yer alacağını söyledi.

ADI HENÜZ BELLİ DEĞİL

"Türkiye'nin özgürce ve barış içerisinde yaşanan bir ülke olması ve çok kültürlülük nedeniyle filmi burada çekmeye karar verdik" diyen Dasgupta, çekimlerin Edirne'de bir hafta süreceğini belirtti.

İsminin ne olacağına henüz karar verilmeyen filmin başrol oyuncusu Yash Dasgupta da Edirne'nin tarihi, kültürü ve misafirperver halkıyla çok şirin bir kent olduğunu ifade etti.

"TÜRKLERDEN ÖĞRENECEĞİMİZ ÇOK ŞEY VAR"

Türk oyunculardan Kenan İmirzalıoğlu'nu yakından takip ettiğini anlatan Dasgupta, "Ezel dizisini İngilizce altyazısını izleyerek takip ettim.

Kenan İmirzalıoğlu'nu çok beğeniyorum. Gerçekten çok iyi oyuncu. Türkiye'de
çekilen başarılı dizi ve filmler var. Türk dizileri ve filmlerinden bizim de öğreneceğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

AĞUSTOSTA TAMAMLANACAK

Dasgupta, Türk ve Hint insanının birbirine çok benzediğine işaret ederek, " Bu benzerlik, beraber birçok projeler gerçekleştirebileceğimizi gösteriyor. Birbirimize katabileceğimiz şeyler olduğunu düşünüyorum" dedi.

Yash Dasgupta, film çekiminin ağustos ayının ortasında tamamlanacağını
kaydetti.

(AA)