Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Jack Reacher: Asla Geri Dönme (Never Go Back)

Vizyon Tarihi: 21 Ekim 2016

Yapımı : 2016 - ABD

Tür : Aksiyon , Dram , Gerilim , Gizem , Suç

Süre: 118 Dak.

Yönetmen : Edward Zwick

Oyuncular : Tom Cruise , Robert Knepper , Cobie Smulders , Aldis Hodge , Holt McCallany

Senaryo : Edward Zwick , Marshall Herskovitz , Richard Wenk

Yapımcı : Tom Cruise , David Ellison

Film Özeti

Jack Reacher (Tom Cruise) eskiden çalıştığı birimin merkezine geldiğinde hiç beklemediği bir suçlamayla karşılaşır, 16 yıl önce gerçekleşmiş bir cinayetin bir numaralı şüphelisi olarak görülmektedir. Reacher adını temize çıkarıp hayatta kalabilmek için mücadele edecektir.

İkimizin Yerine

Vizyon Tarihi: 21 Ekim 2016

Yapımı: 2016 - Türkiye

Tür: Dram , Romantik

Süre: 126 Dak.

Yönetmen: Umur Turagay

Oyuncular: Nejat İşler, Serenay Sarıkaya, Zerrin Tekindor, İştar Gökseven, Özgür Emre Yıldırım

Senaryo: Pınar Bulut

Yapımcı: Taff Pictures

Film Özeti

Küçük bir kasabada ailesinin ona layık bulduğu tekdüze bir hayata sıkışarak büyümüş, ancak sürekli yaşamı sorgulayan Çiçek İnce'nin (Serenay Sarıkaya) hayatı, okulda geçici olarak derslerine girmeye başlayan, İstanbul'dan gelmiş edebiyat öğretmeni Doğan (Nejat İşler) ile tamamen değişir. Doğan'a aşık olan Çiçek, ona yakın olabilmek için her fırsatı dener. Geçmiş ilişkilerinde aldığı yaraları hala taşıyan Doğan ise, genç kadını kendisinden uzak tutmaya çalışsa da bunu beceremez. Ancak bu ilişkinin sadece ikisinin hayatında değil, Çiçek'in ailesinin yaşamında da çok büyük etkileri olacaktır.

Ortaokul: Hayatımın En Kötü Yılları (Middle School: The Worst Years of My Life)

Vizyon Tarihi: 21 Ekim 2016

Yapımı : 2016 - ABD

Tür : Animasyon , Dram , Komedi

Süre: 92 Dak.

Yönetmen : Steve Carr

Oyuncular : Griffin Gluck , Andrew Daly , Rob Riggle , Lauren Graham , Isabela Moner

Senaryo : Chris Bowman , Hubbel Palmer

Yapımcı : James Patterson , Leopoldo Gout

Filmin Özeti

Sessiz, ancak hayal gücü son derece geniş bir ortaokul öğrencisi olan Rafe Khatchadorian (Griffin Gluck), okulda kendilerine dayatılan kurallardan son derece rahatsızdır. Yeni geldiği okul da tam olarak böyle bir yerdir, disiplin adı altında sıradanlığa mahkum edilmektedirler. Bu duruma daha fazla dayanamayan Rafe, en yakın arkadaşı Leo (Thomas Barbusca) ile birlikte bütün kuralların tam zıttını yapmaya karar verir. Bu durum okulda gerçek bir kargaşa yaratır, ancak okul müdürü Dwight (Andy Daly) da kurallara uymayanları cezalandırma konusunda son derece yaratıcıdır.

En Süper Kahramanlar (Bling)

Vizyon Tarihi: 21 Ekim 2016

Yapımı : 2016 - Güney Kore

Tür : Animasyon

Süre: 82 Dak.

Yönetmen : Kyung Ho Lee

Oyuncular : -

Seslendirenler : Carla Gugino , Taylor Kitsch , Tom Green , Jason Kravits

Senaryo : Chris Denk

Yapımcı : -

Film Özeti

RoboWorld Tema Parkı'nda çalışan sıradan bir tamirci olan Sam, günlerini robotlarla ilgilenerek ve çocukluk aşkı ünlü spiker Sue'yu hayal ederek geçirmektedir. Onu etkileyebilmek için geleneksel Sevgililer Günü gösterisinde vermek için mücevherler alan Sam'in planı, Oscar'ın gelişiyle bozulur.

İllet

Vizyon Tarihi: 21 Ekim 2016

Yapımı : 2016 - Türkiye

Tür : Korku

Süre: 80 Dak.

Yönetmen : Soner Acar

Oyuncular : Engin Alkan (II) , Soner Acar

Senaryo : Soner Acar

Yapımcı : -

Film Özeti

Seneler önce anne ve babalarını kaybeden Aydın ve Taner kardeşler Kemerburgaz'da ailelerinden kalma derme çatma dağ evinde yaşamlarını sürdürmektedirler. .Aydın'ın tek arzusu kardeşi Taner’i sevdiği kızla evlendirebilmektir. Bir gün aile dostları Can'ın kanser olan kardeşinin istemeden ölümüne sebep olurlar. Can, intikamını almak için Cinler aleminden ateist bir Cin ile anlaşma yaparak Aydın'a büyü yaptırır ve herkes için ölüm-kalım savaşı başlar.

Defne'nin Bir Mevsimi

Vizyon Tarihi: 21 Ekim 2016

Yapımı : 2016 - Türkiye , Fransa

Tür : Dram

Yönetmen : -

Oyuncular : Hande Subaşı , Gökhan Alkan , Macit Sonkan , Mert Öcal , Murat Karasu

Senaryo : -

Yapımcı : -

Film Özeti

Türkiye’nin çalkantılı bir yaz mevsiminde, Antakya yakınlarında, Suriye sınırına yakın bir kasabada geçen hikâyede Defne ile Leyla üniversite sınav sonucunu beklemektedir. Leyla’nın künefeci olan ağabeyi Ferhat ise, Arabistan için vize aramaktadır. Ferhat, Defne’ye aşıktır. Aynı zamanda İsrail’e giden çocukluk aşkı Miryam ile sözleştiği bir 14 Temmuz Bayramı buluşacağına inanmaktadır. Fakat o yaz mevsiminde her şey değişecektir. Ferhat’ın muavinlik yapan ağabeyi Şefik’in Suriye’de ölmesi, babasının akli dengesini kaybetmesi, İstanbul’da okuyan diğer ağabeyinin gelmesi ve onun da Defne’den etkilenmesi… Bunlarla da bitmeyecektir. Yaz sonlarında Defne ile Leyla, Leyla’yla ilgilenen Sabahattin yüzünden Antakya’nın eski sokaklarında kovalanacaktır ve Sabahattin kadar şanslı olamayacaklardır. 11 Eylül’ü 12 Eylül’e bağlayan o gece Sabahattin bir balıkçı kayığıyla Suriye’ye kaçarken Ferhat olanlardan habersiz, vize almak için Ankara’ya yola çıkacaktır. Film Antakya’nın kültürel, etnik ve dinsel kozmopolit ortamını yansıtırken Ortadoğu’da her şeyin birdenbire nasıl değiştiğini gösteriyor.

Rüya (Dream)

Vizyon Tarihi: 21 Ekim 2016

Yapımı : 2016 - Türkiye

Tür : Dram

Süre: 106 Dak.

Yönetmen : Derviş Zaim

Oyuncular : Gizem Erdem , Ebru Helvacıoğlu , Dilşad Bozyiğit , Mehmet Ali Nuroğlu , Enis Arıkan

Senaryo : Derviş Zaim

Yapımcı : Derviş Zaim , Kıvan Odabaşı

Film Özeti

Alışıldık mesleki kalıpları reddeden, idealist bir mimar olan Sine (Gizem Erdem) bir cami projesini üzerine alır. Sonunda görenleri şaşkınlığa uğratacak şekilde kubbesi, hatta minaresi bile olmayan, mağarayı andıran bir tasarım yapar. Ancak çeşitli sorunlardan ötürü cami inşaatı yarım kalır ve bu stresli süreç, Sine'de bir uykusuzluk sorununu ortaya çıkarır. Tedavi için bir kliniğe yattıktan sonra gördüğü rüyada, kendini Yedi Uyurlar Efsanesi'nin içinde bulur. Uyandığında ise farklı biri olmuştur. Kliniğe her ziyareti, daha farklı bir kimliğe bürünmesine ve çevresindeki olaylara tutarsız tepkiler vermesine neden olacaktır.