Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? (Fantastic Beasts and Where to Find Them)

Vizyon Tarihi: 18 Kasım 2016

Yapımı : 2016 - ABD

Tür : Aksiyon , Fantastik , Macera

Süre: 133 Dak.

Yönetmen : David Yates

Oyuncular : Eddie Redmayne , Katherine Waterston , Dan Fogler , Alison Sudol , Colin Farrell

Senaryo : J.K. Rowling

Yapımcı : J.K. Rowling , David Heyman

Film Özeti

Büyü-hayvanbilimci Newt Scamander (Eddie Redmayne) 1926 yılında, uzun süredir emek verdiği, dünyanın her yerinden farklı özellikleri olan büyülü canavarları bularak bunları çantasına toplayıp varlıklarını kanıtlamıştır. New York'a yaptığı kısa süreli ziyaret esnasında yanlışlıkla başka birinin çantasını alır ve bu çok güçlü canavarlardan bazıları serbest kalır. Newt burada kalarak canavarları yakalamak, cadı ve büyücüleri öldüren güçlerle savaşmak durumunda kalacaktır. Filmde J.K. Rowling'in dünyaca ünlü karakteri Harry Potter'ı da etkileyen Fantastic Beasts and Where to Find Them kitabının yazarı Newt Scamander'ın yaşadığı maceralar, Harry Potter'dan 70 yıl önceki olaylar anlatılıyor.

İkinci Şans

Vizyon Tarihi: 18 Kasım 2016

Yapımı : 2016 - Türkiye

Tür : Dram , Komedi , Romantik

Yönetmen : Özcan Deniz

Oyuncular : Özcan Deniz , Nurgül Yeşilçay , Mesut Can Tomay , Afra Saraçoğlu , Berrin Arısoy

Senaryo : Özcan Deniz

Yapımcı : Şükrü Avşar , Avşar Yapım

Film Özeti

Matematik öğretmenliği yapan Yasemin (Nurgül Yeşilçay), geçmişte yaptığı bazı hataları bir türlü aklından çıkaramamış, Çiçek adlı bir kız çocuğu sahibi, tedbirli bir kadındır. Cemal (Özcan Deniz) ise herkesin tanıdığı bir restoranın sahibi olan, daha günlük yaşayan ve kadınların her zaman ilgi gösterdiği bir gurmedir. Cemal'in de Mahmut adında bir oğlu vardır. Birbirinden oldukça farklı karakterlere sahip bu iki kişinin ilk tanışmaları kavgalı olsa da zamanla büyük ama iki taraf için de sürdürmesi zorlu bir aşk başlayacaktır.

Adam Mısın 

Vizyon Tarihi: 18 Kasım 2016

Yapımı : 2016 - Türkiye

Tür : Komedi

Yönetmen : Emir Khalilzadeh

Oyuncular : Ahmet Çakar , Sinan Engin , Ertem Şener , Rasim Ozan Kütahyalı , Abdülkerim Durmaz

Senaryo : Cihat Zembat , Olkan Serdar Yıldız

Yapımcı : Cihat Zembat

Film Özeti

Televizyon ve futbol takipçilerinin yakından tanıdığı futbol yorumcuları Ahmet Çakar, Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı, Abdülkerim Durmaz ve Ertem Şener,'i beyazcamdan beyazperdeye transfer eden filmde 'Beyaz Futbol' ekibi bir sponsor tarafından organize edilen bir tatile hep beraber çıkıyorlar. Fakat kafa dinleyip eğlenmeyi planladıkları bu tatilde başlarına hiç beklenmedik, komik olaylar gelecektir.

Ölüm Alfabesi 2: Kötülüğün Başlangıcı (Ouija: Origin of Evil)

Vizyon Tarihi: 18 Kasım 2016

Yapımı : 2016 - ABD

Tür : Gerilim , Korku

Süre: 99 Dak.

Yönetmen : Mike Flanagan

Oyuncular : Elizabeth Reaser , Lulu Wilson , Annalise Basso , Henry Thomas , Doug Jones

Senaryo : Mike Flanagan , Jeff Howard

Yapımcı : Michael Bay , Jason Blum

Film Özeti

1965'te iki kızı Lina ve Doris ile birlikte büyük bir konakta yaşayan Alice Zander (Elizabeth Reaser), sahte ruh çağırma seansları düzenleyerek para kazanmaktadır. İşleri biraz daha büyütebilmek amacıyla bir cadı tahtası (ouija) alırlar. Ancak bu tahtanın eve girmesinden kısa bir süre sonra evin küçük kızı Doris (Lulu Wilson) tuhaf davranışlar sergilemeye başlar. Kızın çok güçlü şeytani bir varlığın kontrolüne girdiği anlaşılır. Doris'i kurtarabilmek için ailesi, bu şeytani güçle savaşmak durumunda kalacaktır.

Bir Şey Değilim

Vizyon Tarihi: 18 Kasım 2016

Yapımı : 2016 - Türkiye

Tür : Komedi

Süre: 98 Dak.

Yönetmen : Muharrem Özabat

Oyuncular : Münir Can Cindoruk , Bihter Dinçel , Ahmet Saraçoğlu , Levent Ülgen , Rıza Sönmez

Senaryo : Muharrem Özabat

Yapımcı : -

Film Özeti

Genç bir tiyatro oyuncusu olan Mahmut, zor günler geçirmektedir. İkinci sınıf sinema filmin kötü adam karakteri için çağrılınca kabul eder. Kötü adam karakterini oynayacaktır. Ancak oyunculuk başarısıyla filmin Jön'ünün kıskançlığına hedef olur. Jön tarafından kovulması için baskı yapılan Mahmut yaşayabilmek ve karnını doyurabilmek için itilip kakılmalara istemeden tepkisiz kalır. Bu tepkisizliği sebebiyle kız arkadaşı Mahmut'u terk eder. Ancak gece yarısı eve gitmeye kalkan genç kadın için Beyoğlu sokakları güvenli değildir. Serap iki gaspçının saldırısına uğrar, tecavüze kalkışırlar. Ancak onu takip eden Mahmut olaya müdahale eder ve eline geçirdiği sopayla gaspçılarla boğuşur. Bu olay üzerine Mahmut gazetelerin baş sayfalarında kapak olur. Kadınları öldüren bir seri katili öldürmüştür. Mahmut halkın gözünde kahramanlaşsa da içinde baskı ve işkence yaşamaktadır. Yapımcı Azmi, Mahmut'u çok iyi karşılayarak, kötü adam karakteri iyi adama dönüştürmeyi ve yarım kalan filmi tamamlamayı teklif eder. Her şey iyi ve hızlı giderken gerçek katilin kimliği ortaya çıkar. Bunun üzerine Mahmut meşhur olmak için yalan söyleyen sahtekar bir oyuncu haline gelir...

Mezuniyet (Bacalaureat)

Vizyon Tarihi: 18 Kasım 2016

Yapımı : 2016 - Romanya , Fransa , Belçika

Tür : Dram

Süre: 128 Dak.

Yönetmen : Cristian Mungiu

Oyuncular : Adrian Titieni , Maria-Victoria Dragus , Rares Andrici , Lia Bugnar , Malina Manovici

Senaryo : Cristian Mungiu

Yapımcı : Jean-Pierre Dardenne , Luc Dardenne

Film Özeti

Romeo Aldea (Adrian Titieni), Romanya'nın batısındaki Transilvanya bölgesinde küçük bir dağ kasabasında yaşayan bir doktordur. Kızı Eliza'yı (Maria-Victoria Dragus) 18 yaşına bastığında yurt dışında okumaya ve çalışmaya göndermek üzerine birçok plan yapmış, kızını buna uygun şekilde yetiştirmeye çalışmıştır. Yıllar geçip Eliza lisenin sonuna geldiğinde her şey yolunda gözükmektedir, genç kız İngiltere'de psikoloji okumak için burs kazanmıştır. Önündeki son engel, bir formaliteden öte bir anlamı olmayan bitirme sınavlarıdır. Ancak sınavların başlamasına 1 gün kala Eliza, tüm geleceğini tehlikeye atacak bir saldırıya uğrar. Romeo, durumu çözebilmek için önündeki hiçbir seçeneğin, kızına öğrettikleriyle örtüşmediğini görünce bir seçim yapmak zorunda kalacaktır.

Ayı Kardeşler 2: Büyülü Kış (Boonie Bears: A Mystical Winter)

Vizyon Tarihi: 18 Kasım 2016

Yapımı : 2015 - Çin

Tür : Animasyon , Komedi

Süre: 96 Dak.

Yönetmen : Ding Liang, Fuyuan Liu

Oyuncular : -

Senaryo : -

Yapımcı : -

Film Özeti

Kristal Tepeler, şiddetli bir kar fırtınası sonucunda bembeyaz kar ile örtülüdür. Fırtınadan sonra, Bramble’ın çocukluk anılarını canlandıran gizemli bir hayvan Kristal Tepeler’de dolaşmaya başlamıştır. Çok geçmeden bu gizemli hayvanın peşine düşen ödül avcıları Kristal Tepeler’in altını üstüne getirir. Çocukluklarından beri birbiriyle mücadele eden ayı kardeşler ve oduncu Vick’in önünde iki seçenek vardır. Hem bu zorlu kışı atlatabilmek hem de kasabalarını tehdit edenlerden kurtulmak için işbirliği mi yapacaklar, yoksa aralarındaki kavgayı devam mı ettireceklerdir?