Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İlk albümünü 40 yaşındayken hazırlayan Sharon Jones, son yıllarda soul müziği temsil eden en efsane seslerden biriydi... "Give the People What They Want" adlı albümüyle 2014 yılında En iyi R&B albüm dalında Grammy ödüllerine aday gösterilmişti.

1956 yılı Georgia, Amerika doğumlu şarkıcı beş kardeşe sahipti. Müzisyenliği ailesinden geliyordu, kardeşleri de müzikle alakadarlardı.
1970'lerde ilk müzikle ilgilenmeye başladığında kilisede şarkı söyledi, yetenek yarışmalarına katıldı, bazı gruplarda görev aldı. Fakat gerçek bir kayıt gerçekleştirmesi uzun yıllar sürdü. İlk teklisini 1996 yılında kaydetti, piyasaya sürdü. "Damn It's Hot" isimli tekliden sonra 20 tekli ve sekiz albüm geldi.

2016'te Toronto Film Festivali'nde gösterilen filmi "Miss Sharon Jones!" isimli belgesel filmin müziklerinin yer aldığı aynı adlı albümle 2016 yılında dinleyicilerle buluştu ve bu son albümü oldu...

2013 yılından beri pankreas kanderiyle mücadele eden Sharon Jones, 18 Kasım 2016 gecesi hastalığının nüksetmesi sonucu hayatını kaybetti... Geride bu güzel şarkıları bıraktı...