Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Beylikdüzü'ndeki TÜYAP'ta bu yıl 35'incisi düzenlenen kitap fuarı hafta sonunda ziyaretçi akınına uğrarken, metrobüs üstgeçidi ve turnikelerin önünde izdiham yaşandı.

Türkiye ve yurt dışından birçok yazarı okurları ile biraraya getiren TÜYAP Fuar Merkezi'ne Cumartesi günü güzel havanın da etkisiyle vatandaşlar akın etti. Gün boyu fuara metrobüslerle binlerce kişi taşınırken metrobüs istasyonu ile TÜYAP'ı birbirine bağlayan üst geçitteki yoğunluk yaşandı.

Bazı vatandaşlar ise zaman zaman yolun karşı tarafına geçmek için canlarını tehlikeye atarak D-100 Karayolu'nu kullandı. Akşam saatlerinde ise izdiham bu kez tersine döndü. Fuardaki stantları gezen ziyaretçiler metrobüse giderken üstgeçit ve merdivenlerinden metrobüs istasyonuna kadar olan alanda insan seli oluşturdu. Yakınlarını kaybetmeden kendilerini turnikelerin önünde güçlükle atanlar kartlarını okutabilmek için dakikalarca beklemek zorunda kaldı.

Geçen hafta perşembe günü açılan ve yarın saat 10.00-19.00 saatleri arasında bu yıl son kez ziyaret edilebilecek fuardaki yoğunluğun yine devam etmesi bekleniyor. Ziyaretçiler kitap fuarının süresinin azlığından yakındı.