Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Sosyal medyada yayınladığı illüzyon videolarıyla dünyanın yakından tanıdığı Amerikalı komedyen Zach King (27),üç gündür devam eden World Tourism Forum İstanbul’un davetlisi olarak Türkiye’ye geldi. Son olarak THY’nin reklam filminde de oynayan King, hikâyesini, Türkiye’de turizmin gelişmesi için neler yapacağını ve sevdiği Türk yemeklerini HABERTÜRK’e anlattı.

King, sosyal medya fenomeni olarak tanındığını ancak sosyal hayatının bulunmadığını söyledi.

Kamerayla küçüklüğünden beri tanıştığını ve 7 yaşındayken ailesinin kendisine kamera hediye etmesiyle hayatının değiştiğini söyleyen King, “3 kız kardeşimle aramızda mini filmler çekerek büyüdüm. 16 yaşıma geldiğimde bu işi profesyonel anlamda yapmaya başladım. 2007’de Youtube kanalımı kurdum. Sonrasında takipçilerim arttı” diye konuştu.

Son üç yıldır çektiği viral videolarla dünyanın ilgisini çekmeye başlamasıyla 15 kişilik bir ekip kurduğunu da söyleyen King, “Bu ekiple çalışmaya başladıktan sonra güzel işler yaptık. Son olarak THY’nin reklam filmini çektik. Şimdi de bir Hollywood filmi için ünlü bir yönetmenle görüşüyoruz” dedi.

Sosyal hayatının bulunmadığını söyleyen evli ve 1 çocuk babası King, “Günümün neredeyse tamamını işe ayırıyorum. Akşam eve dönüp ailemle vakit geçirmeye çalışıyorum. Pazar günleri de telefon, bilgisayar ve diğer teknolojik aletlerle irtibatımı keserek tüm vaktimi aileme ayırıyorum” diye konuştu.

TARİHİ YERLERİ İNCELEDİ

Daha önce 3 kez Türkiye’ye geldiğini söyleyen King, izlenimlerini şöyle aktardı: “Bu gelişimde Türkiye turizmini artırmak için İstanbul’un tarihi yerlerinde illüzyon videoları çekeceğim yerleri belirledim. Sultanahmet, Ayasofya, Çırağan Sarayı, Boğaz kıyısı belirlediğim yerler arasında. Ama benim zihnimde Türkiye’nin sembolü Maraş dondurmacıları ve müşterilerine yaptıkları kandırmaca oyunları. Bir nevi reel illüzyon. Çok sevdim ve Türkiye tanıtımıyla ilgili yakın zamanda bir video çekeceğim. O da Maraş dondurmacılarının kandırmacası olacak.”

‘TEKRAR SALEP İÇMEK İÇİN BİLE GELEBİLİRİM’

“Türkler çok iyi insanlar” diyen King, şöyle devam etti: “Geldiğim günden beri bana sıcak davranılıyor. Güzel bir enerji yakaladım. Türk yemekleri ve içeceklerini de çok beğeniyorum. Fanatik bir Türk kahvesi tüketicisiyim. Amerika’da ofisimde de sürekli Türk kahvesi tüketiyorum. Bu gelişimde salepi keşfettim. Müthiş bir lezzet. Tekrar içmek için bile Türkiye’ye gelebilirim. Tavuk ve kebaplarınız ile baklava harika.”

King Türkiye’ye bu gelişinde, çekeceği yeni videolar için yer baktığını söyledi.

Türkiye’de güvende olduğunu hissedip hissetmediği konusunda da açıklamalarda bulunan sosyal medya fenomeni King, şunları söyledi: “Türkiye’ye hiç gelmemiş birisi burayı güvenli olmayan bir Ortadoğu ülkesi gibi görüyor. Bu yanlış algı zihinlerimize yerleşmiş durumda. Ancak buraya geldiğimizde, Türkiye’nin, güvenli bir Avrupa ülkesi olduğunu fark ediyoruz. Çevremdekilere ‘Mutlaka gidin’ diye tavsiye ediyorum. Hayatınızda Avrupa’yla Ortadoğu’nun mimari motiflerini, şehir dizaynını, tarihi mekânlarını ve insan yapısını bir arada görmek istiyorsanız İstanbul’a gidin diyorum”

King, komedi filmi için Türk yapımcılardan teklif gelirse seve seve yer alabileceğini de kaydetti.

 

Sami AKBIYIK / GAZETE HABERTÜRK