Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Razzy yani Altın Ahududu Ödülleri 24 ülkeden 1000 Ahududu üyesinin oylarıyla seçiliyor ve her yıl akademi ödüllerinden bir gün önce sahiplerini buluyor. Altın Ahududu Ödülleri düşük bütçeli filmleri değil, Hollywood'un yüksek bütçeli, büyük prodüksiyonlu filmlerini hedef alıyor.

"Hillary’s America: The Secret History of the Democratic Party" adlı Clinton karşıtı belgesel, beş dalda aday gösterilirken " En Kötü Film" ödülünün sahibi oldu.

Filme verilen bir diğer ödül ise belgeseli seslendiren D’Souza "En Kötü Erkek Oyuncu" ödülüne layık görüldü. Filmde Clinton'ı canlandıran Rebekah Turner’a ise "En Kötü Kadın Oyuncu" ödülü verildi. D’Souza, “Bu ödülü bana veriyorsunuz çünkü Trump’un seçimleri kazanmasından dolayı çok üzgünsünüz. Bu yenilgiyi atlatamadınız ve atlatamayacaksınız” diyerek bir video çekti.

Öne çıkan bir diğer film ise "Batman v Superman: Dawn of Justice" oldu.

Ben Affleck ve Henry Cavill'e En Kötü İkili Ödülü, En Kötü Yeniden Çevrim veya Devam Filmi Ödülü ve En Kötü Senaryo Ödülü verildi.

Altın Ahududu galipleri arasında Kristen Wiig Zoolander 2 için En Kötü Destekleyici Kadın Oyuncu ve Melody's Glady'den oluşan Mel Gibson, Hacksaw Ridge ile Razzie Kurtarıcısı Ödülü'ne layık görüldü.