Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Hayatı film oluyor. Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatı 'Reis' filminde anlatılacak. Erdoğan'ın küçüklüğü, dedesi ve babasından dinledikleri, belediye başkanlığı döneminde tutuklanması ve o süreçlerden bir liderin çıkışı anlatılıyor filmde. Peki Reis filmi ne zaman vizyona girecek? İşte cevabı...

REİS FİLMİ NE ZAMAN VİZYONA GİRECEK?

Yönetmenliğini Hüdaverdi Yavuz'un yaptığı, senaryosunu Murat Özdil'in kaleme aldığı, Reha Beyoğlu'nun Erdoğan'ı canlandırdığı 'Reis' filminin galası geçtiğimiz gün yapıldı. Kafkasör Film Akademi tarafından hayata geçirilen film, 3 Mart'ta sinamaseverlerle buluşacak.

FİLMİN KONUSU VE OYUNCULARI

Film 1933’te yaşanan gerçek bir olayla başlayacak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukluk dönemi ile belediye başkanlığına uzanan hayat hikayesi beyazperdede izleyicilerin karşısında olacak.

Reis sinema filminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Reha Beyoğlu canlandırırken eşi Emine Erdoğan’ı ise Özlem Balcı oynayacak.

Filmin oyuncu kadrosu şu şekilde; Ufuk Bayraktar, Abidin Yerebakan, Orhan Aydın, Ali Yaylı, Alper Türedi, Aydan Çakır, İsmail Hakkı, Volkan Başaran, Yener Gürsoy ve Ercan Demirel  Reis Sinema filmi 14 Ekim 2016 tarihinde izleyici ile buluşacak.

ÇEKİMLER, KKTC, İSTANBUL, KIRKLARELİ VE BURSA'DA YAPILDI

"Reis" filminin çekimleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İstanbul, Kırklareli ve Bursa'da yapılan film, yaklaşık 1,5 saat sürüyor.

Yapımcılığını Temel Kankıran'ın üstlendiği filmin senaryosu Murat Özdil, müzikleri ise Yücel Arzen imzası taşıyor.