Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

2017 Oscar Ödülleri töreninde En İyi Yabancı Film dalında ödülü takdim etmek için sahneye çıkan Charlize Theron'un görüntüleri, İran televizyon kanalı ILNA News tarafından sansürlendi

Omuzları ve yakası derin V şeklinde dekolteli bir elbise giyen Charlize Theron, kolları da dahil olmak üzere göğüs çatalından çenesine kadar siyah karalama ile sansürlendi.

2017 Oscar Ödülleri'nde İranlı yönetmen Asgar Ferhadi'nin The Salesman adlı filmi En İyi Yabancı Film dalında ödül kazandı. Eğer yönetmen ödül törenine katılsaydı Charlize Theron ödülü kendisine takdim edecekti.

Asgar Ferhadi törene katılmadı fakat İranlı yönetmen gönderdiği teşekkür mektubunda “Bu gece sizlerle olmadığım için üzgünüm. Bu gece gelmeme sebebim ülkemin insanlarına ve saygısızca davranılan Amerika’ya giriş izni verilmeyen diğer altı ülkeye olan saygımdan. Dünyayı bölmek korku yaratıyor ve savaşı, agresifliği doğrulayan bir kandırmaca yaratıyor. Sinemacılar, barış için empati yaratabilir ve bu empatiye her zamandan çok ihtiyacımız var” sözlerine yer verdi.