Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Game of Thrones'un merakla ve sabırsızlıkla beklenen yedinci sezonunun yayın tarihi resmi olarak açıklandı. Game of Thrones'un yedinci sezonu 16 Temmuz'da yayımlanacak.

Game of Thrones'un resmi hesabından bir de fragman paylaşıldı. Siyah-beyaz fragmanda ejderhaların taştan heykelleri göze çarpıyor, bunun dışında pek bir görüntü yer almıyor. Ses kaydına dayalı olan videoda, farklı sahnelerden konuşmalar duyuluyor.

Eğer hala izlemediyseniz, geçen sezonun hazırlık aşamalarını yansıtan videoyu da izleyerek, yeni sezona kadar biraz özlem giderebilirsiniz.

"BÜYÜK SAVAŞ GELİYOR"

Fragmanda, üç büyük ailenin sembolü olan hayvanların heykellerinin yandığı gözüküyor: Lannisterlar'ın aslanı, Starklar'ın ulu kurdu ve Targaryenler'in üç başlı ejderhası. 

Görüntülerin arkasında önceki sezonlardan konuşmalar duyuluyor. Ancak son görüntüde daha önce dizide yer almayan bir replik duyuluyor. Geçtiğimiz sezonun sonunda Kuzey'in Kralı olan Jon Snow'un sesinden "Önemli olan bir savaş var: Büyük savaş" cümlesini duyuyoruz.

Jon Snow'un cümlesinin ardından görülen kar üzerinde spiral şeklinde bir desen görüyoruz. 

Game Of Thrones'un yedinci sezon fragmanında görülen bu spiral şeklindeki desen daha önce de dizide görülmüştü. Kitaplarda yer almayan bu sembolün Orman Çocukları'nın antik sembollerinden biri olduğu daha önce dizinin yapımcısı David Benioff tarafından açıklanmıştı.

Ancak bu desen, Game Of Thrones'da ilk kez gördüğümüz bir desen değil. Daha önce 'Orman Çocukları'nın 'Gece Kralı'nı yarattığı sahnede bu desene benzeyen bir görüntü görülüyor. Bunun yanı sıra üçüncü sezonun üçüncü bölümünde Ak Gezenler'in bir grup Gece Nöbetçisi'ne saldırdıktan sonra cesetlerle bu şeklin oluşturulduğu görülüyor. Dizinin yapımcısı David Benioff, bunun Orman Çocukları'nın rituellerinde kullandığı antik sembollerden biri olduğunu söylüyor.

Gece Kralı'nın yaratıldığı sahneden bir kare
Gece Kralı'nın yaratıldığı sahneden bir kare

Üçüncü sezonun üçüncü bölümünden bir kare
Üçüncü sezonun üçüncü bölümünden bir kare

SON BÜYÜK SAVAŞ: ÖLÜLER VS. YAŞAYANLAR

Spiral şeklinde gördüğümüz desenin ardından ekrana yansıyan mavi gözün ise Gece Kralı'na ya da herhangi bir Ak Gezen'e ait olduğu tahmin ediliyor.

Jon Snow'un 'Büyük Savaş' olarak bahsettiği savaşın ise, dizinin daha önceki bölümlerinde sıkça dile getirilen ölüler ve yaşayanlar arasındaki son savaş olacağı düşünülüyor.