Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Son zamanların en çok sevilen ve merak edilen dizisi Game of Thrones'un önümüzdeki sezonunun ne zaman başlayacağı merakla bekleniyordu. Geçtiğimiz günlerde Game of Thrones'un yedinci sezonunun 16 Temmuz'da başlayacağı açıklandı. Normalde her yeni sezon nisan aylarında izleyiciyle buluşurdu. Bu sezonda yapılan erteleme dizinin hayranlarını üzmüşken, diziyle ilgili bir ayrıntı daha paylaşıldı.

SEKİZİNCİ VE SON SEZON 6 BÖLÜMDEN OLUŞACAK

"Game of Thrones" in yaratıcıları ve oyuncularının Austin, Texas'taki medya ve teknoloji konferansında açıklamalarda bulundular. HBO dramalarını yaratan D. B. Weiss ve David Benioff, pazar günü yapılan bir panelde sahne arkasındaki hikayeleri saklayarak, sekizinci ve son sezonun altı bölümden oluşacağını doğruladılar. 

Benioff final aşamasına nasıl hazırlandığını açıkladıktan sonra, "Son sezonun altı bölümü için 140 sayfalık taslağım var" dedi.

Benioff (Solda), Weiss (Sağda)

YEDİNCİ SEZON YEDİ BÖLÜMDEN İBARET

16 Temmuz'da başlayacak olacak olan Game of Thrones yedinci sezonun tamamlanmasıyla, yaklaşan yeni sezon yedi bölüme indirildi.

Arya Stark'ı canlandıran Maisie Williams ve Sansa Stark'a hayat veren Sophie Turner'ın konuşmaya katılmasının ardından, iki genç yıldız önümüzdeki sezonun ayrıntıları hakkında yaratıcılarla şakalaştı. "Şimdi herkese söyleyebilir miyiz" sorusuna David Weiss gülerek "Bunu söylemek çok zor" diye cevap verdi.

"TEHDİT VE CİNAYET" ŞAKASI

Willams, televizyonların en çok konuşulan ve izlenilen dizisi Game of Thrones'un spoiler sızıntısının nasıl durduğunu sordu. Weiss şakalaşarak "Tehdit ve cinayet" dedi. Benioff, bir şeyleri saklamanın zor olduğunu sözlerine ekledi, ancak George R. R. Martin'in kitabına dayanan serinin diziyi etkilemediğini belirtti: "İnsanlar bu kitapta Ned'in ölüm haberi spoilerına sahipti ancak, sezon buna rağmen devam etti."