BİR KAÇ KELİME YAZARAK SİZE YARDIMCI OLABİLİRİZ!
haber,kaynak, etkinlik, konu, yazı vb.
LİSTELE
PAYLAŞ
Haber/makale'yi paylaşmak için aşağıdaki sosyal hesaplardan birini kullabilirsiniz!

Görme yetisini doğuştan kaybeden, fakat yaptığı inanılmaz resimler sayesinde bütün dünyada sayısız sergiye katılan ve ‘Parmaklarıyla Gören Adam’ lakabına layık görülen Eşref Armağan’ın eserleri Tunus’ta bulunan Gözden Gönüle Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sergi 24 Mayıs - 21 Haziran tarihine kadar sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Ülkemizin en ilgi çekici ressamlarından biri olan ve doğuştan kaybettiği görme yetisine rağmen, renk ve perspektif konularındaki başarılı çalışmaları ile sayısız sergide eserleri yer alan Eşref Armağan’ın yağlı boya ve akrilik ile yaptığı resimler sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Eşref Armağan, çocukluk döneminde kalem ile kâğıt üzerine resimler çizerek başladığı sanat hayatında, ilerleyen dönemlerde parmak ile yağlı boyaya ve en sonda ise tuale geçti. Yazmayı kendi kendine öğrenen ve ne çocukken ne de yetişkin döneminde herhangi bir sanat eğitimi görmeyen Armağan, döneminin deha sanatçıları arasında gösteriliyor. Ellerini gözleri gibi kullanan ve bu sebepten ‘Parmaklarıyla Gören Adam’ lakabına layık görülen Armağan’ın beyin fonksiyonları, Harvard Üniversitesi’nde görev yapan nöroloji uzmanları tarafından inceleme konusu oldu.

Gözden Gönüle Sanat Galerisinde, sanatseverler tarafından günün her saati ziyaret edilebilecek olan sergi, 21 Haziran’a kadar devam edecek.

YORUM YAP 0
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
300