BİR KAÇ KELİME YAZARAK SİZE YARDIMCI OLABİLİRİZ!
haber,kaynak, etkinlik, konu, yazı vb.
LİSTELE
PAYLAŞ
Haber/makale'yi paylaşmak için aşağıdaki sosyal hesaplardan birini kullabilirsiniz!

HT Magazinde yer alan habere göre, ‘Guguk Kuşu’ ve ‘Frankenstein’ gibi kült eserleri tiyatro sahnesine taşıyan Çolpan İlhan&Sadri Alışık Tiyatrosu, önümüzdeki sezon Stephen King’in ölümsüz eseri ‘Esaretin Bedeli’ni tiyatroseverlerle buluşturacak.

HAZIRLIKLAR BAŞLADI 

Türkiye’de ilk kez sahnelenecek oyun için hazırlıklarının başladı- ğını belirten Kerem Alışık, “Dünya sinemasının en iyisi olarak gösterilen ‘Esaretin Bedeli’ni tiyatro sahnesine taşıyacak olmanın sorumluluğu ve heyecanı içindeyiz” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Sinematografik tiyatro anlayı- şıyla bu denli zorlu prodüksiyonları gerçekleştirme çabası içinde olmak tiyatromuza ayrı bir motivasyon ve güç kaynağı oluyor. Bizi bu üretimlerimizde yalnız bırakmayan izleyicimize kaliteli, üst düzeyde oyunlar izlettirme misyonumuz bütün hızıyla devam ediyor. Bu bağlamda sahneleyeceğimiz ‘Esaretin Bedeli’ oyunumuz, Türk tiyatro tarihindeki yerini alacaktır diye düşünüyorum.”

Yönetmenliğini Şakir Gürzumar’ın üstleneceği oyunun dekor ve kostüm tasarımı Şirin Dağtekin Yenen’in imzasını taşıyacak.

YORUM YAP 0
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
2000