BİR KAÇ KELİME YAZARAK SİZE YARDIMCI OLABİLİRİZ!
haber,kaynak, etkinlik, konu, yazı vb.
LİSTELE
PAYLAŞ
Haber/makale'yi paylaşmak için aşağıdaki sosyal hesaplardan birini kullabilirsiniz!

Gazete Habertürk'te yer alan Hasan Örnekoğlu ve Ulaş Tuzcuoğlu'nun haberine göre, İstiklal Caddesi’nde 1989 yılından bu yana hizmet veren ve borçları nedeniyle 30 Haziran’da kapanacağını duyuran Beyoğlu Sineması için sosyal medyada kampanya başlatıldı. Sinemaseverlerin başlattığı destek girişimi çerçevesinde ilk olarak, Beyoğlu Sineması’nın 500 bin TL olan borcunun ödenmesi yer alıyor. Bunun için de tanesi 250 TL olan 6 ay geçerli sinema kartlarının satışa sunulması planlanıyor.

2 bin adet satılması hedeflenen kartlar sayesinde borçlar ödenecek ve 28 yıllık, sembol haline gelen sinema kapanmaktan kurtulmuş olacak.Günde bin kişiden ayda 350 kişiye


Habertürk’e konuşan sinemanın ortaklarından Baha Serter, kampanyadan haberinin olduğunu ve bu durumu sevinçle karşıladıklarını söyledi. Serter, “Kapatma kararımız hâlâ geçerli. Biz bu sinemayı 6 kişi kurduk. Destek kampanyasından haberimiz var ama henüz kimse ‘Şu kadar bilet alıyoruz’ demedi. Ben de merakla bekliyorum” dedi.

Yıllar önce günde bin seyircinin geldiği sinemada mayıs ayında yalnızca 350 seyircinin film izlediğini ifade eden Baha Serter, bu şartlar altında dayanmalarının mümkün olmayacağını kaydetti. Serter, “Biz burayı yenileyemedik. Yenilesek de insanları çekemedik. Burası şu an cenaze evi gibi. Lakin gelen desteklerden de görüyorum ki bu cenaze kimsesiz değil. Biz dağıtım sineması değiliz. Bağımsız olarak ayakta duruyoruz. Gişe filmleri almıyoruz. Dolayısıyla reklamımız da olmuyor” diye konuştu. Yapılan destek kampanyasının başarılı olması durumunda dayanabildikleri kadar devam edeceklerini dile getiren Baha Serter, aksi durumda ise sinema seyirciliğine döneceğini ifade etti. Bu kampanyanın geçici çözüm olduğunu da vurgulayan Serter, önemli olanın seyircinin sürekli gelmesi olduğunu belirtti.

YORUM YAP 0
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
300