BİR KAÇ KELİME YAZARAK SİZE YARDIMCI OLABİLİRİZ!
haber,kaynak, etkinlik, konu, yazı vb.
LİSTELE
PAYLAŞ
Haber/makale'yi paylaşmak için aşağıdaki sosyal hesaplardan birini kullabilirsiniz!

Dokuz yıldır ‘Dans Akademik’te öğrencilere klasik bale, modern dans ve caz dans eğitimleri veren Gözde Türkpençe, öğrencilerle sahne aldı.

Ocak ayından bu yana hazırlandıkları dans gösterisinde minikler, yedi dans ve bale türündeki performanslarını salonu dolduran ebeveynleri ve seyircilerin beğenisine sundu.

‘GÜZEL BİR RESİTAL SUNDUK’

Arif Hür'ün HT Magazin'de yer alan haberine göre, bir buçuk saatlik gösteri sonrası minikler ve Türkpençe büyük alkış aldı. Sahneden indikten sonra duygularını paylaşan Gözde Türkpençe, “Ocak ayından beri dur durak bilmeden iki sınıfımı bu gösteriye hazırlıyordum. Bu akşam güzel bir resital sunduk. Sahnede fazlasıyla heyecanlıydım” şeklinde konuştu.

Altı yaşından beri dansla uğraştığını dile getiren Türkpençe, “Baleye ve dansa yeterince değer verilmiyor. Bale kişiyi pozitif anlamda onaran bir güçtür” dedi. Türkpençe, Flamenko dansı yapmasıyla ilgili ise şunları söyledi: “Flamenko çok kadınsı ve sert bir dans. Oyunculukta olduğu gibi kalıptan kalıba giriyorsun, bu da benim hoşuma gidiyor.

YORUM YAP 0
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
2000