Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Mete Aker, HT Cumartesi'deki yazısında Rock Off'u kaleme aldı. 

Sıkı bir festival takipçisi olarak her sene Türkiye’ye gelecek grupları ilgiyle takip ediyorum. Bu seneki Rock Off 2017 festivali de ilgi odağımda. 29 Temmuz’da gerçekleşecek festivalde Amon Amarth’ın yanı sıra Napalm Death, Bloodbath, Korpiklaani, Sülfür Ensemble, Black Tooth ve Milk Hunter da müzikseverlerin karşısına çıkacak.

Türkiye’nin en büyük metal festivallerinden Rock Off, bu sene Uniq Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleşecek. Bir günlük festivalde metal müziğin çeşitli türevlerini icra eden gruplar sahnede olacak. Festivali düzenleyen firma Freebird Agency’nin sahibi Onur Sabuncu’dan festivalle ilgili bilgiler aldık. Festivalle müzikseverlerin sevdikleri grupları dinleyebilmesinin arkadaşlarıyla eğlenip iyi bir gün geçirmelerinin en büyük beklentileri olduğunu söylüyor. Bu sene festivali çok erken açıkladılar ama line up’ı geç ilan etmelerinden ötürü satışların gidişatını önümüzdeki 1 ay gösterecek.

Konser çalışmalarının nasıl gittiğini sorduğumda Sabuncu, “Her geçen sene imkânlarımız kısıtlanıyor ancak mekânlar, sponsorlar, teknik firmalar işi en iyi şekilde yapabilmemiz için bizlere destek oluyor. Festivali duyurabilmek için reklam kampanyalarımız yakında başlayacak, İstanbul’un her yerinde Rock Off posterleri görmeye hazır olun. Katılımcıların iyi bir deneyim yaşamaları için elimizden geleni yapıyoruz” sözleriyle çalışmalarından bahsediyor.

Bazı yabancı gruplar çeşitli sebeplerle Rock Off konserlerini iptal etmişti. Bu durum elbette organizasyondakileri biraz zorlamış. Bu durumu pek çok etkinlikte olabileceği gibi Sabuncu da olgunlukla karşılıyor; “Sıfırdan başlamak zor. İnsanların beklentilerini karşılayacak, bütçesi aşırı yüksek olmayacak ve 2 ay kala turnesinde hâlâ boşluk olan gruplar bulmaya çalıştık. Sonunda herkesi mutlu edebilecek bir kadro oluşturabildik.”