Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Eurovision 2010'da Türkiye'yi “We could be The same” isimli şarkıyla temsil edecek olan Manga grubunun solisti Ferman Akgül, Oylum Talu'nun sorularını yanıtladı. Habertürk'te Oylum Talu'yla Burası Haftasonu Programı'na telefonla katılan Akgül, seçtikleri şarkının İngilizce olmasından dolayı eleştiri aldıklarını dile getirdi.

İŞTE EUROVİSİON ŞARKIMIZ

Türkiye'nin büyük umutlarla katıldığı Eurovision 2009'da 4. sırada kalmasının
ardından bu yıl önde gelen rock grubu Manga'nın nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu haline geldi. Eurovision 2010'da Türkiye'yi temsil edecek olan grubun solisti Ferman Akgül, yarışmaya katılacakları şarkı ile ilgili Oylum Talu'nun sorularını yanıtladı.  Eurovision'a katılacakları için çok sevinçli olduklarını dile getiren Akgül, “ Bugüne kadar çok sakindik. Şimdi şarkıyı paylaşmış olmanın verdiği bir heyecan var” dedi. Oylum Talu'nun 'Seçilen şarkının İngilizce olması nedeniyle eleştiri aldınız mı?' sorusu üzerine Akgül, “İngilizce seçmemizin tek nedeni söylediğimiz şarkının o anda anlaşılır olmasını istememizdir. Bunun dışında bu konu hakkında fazla bir şey söylemesem iyi olur.” cevabını verdi.

“KATILIRKEN ÖNCESİNİ SONRASINI DÜŞÜNMEDİK”

Eurovision'a katılma kararı aldıklarında olumlu ya da olumsuz hiçbir şey
düşünmediklerini ifade eden genç solist, Eurovision'da Türkiye'yi temsil etmenin heyecanı içinde olduklarını ve MTV kitlesinden daha geniş bir kitleye
sesleneceklerinin de kendilerini heyecanlandırdığını dile getirdi.

MEHMET ÖZCAN-HABERTÜRK