Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Türkiye, 5-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 62. Frankfurt Kitap Fuarında 350 metrekarelik alanda kurulacak ulusal standla temsil edilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin 2008'de onur konuğu olarak katıldığı fuarda 300 metrekarelik ulusal stand ve 50 metrekarelik çocuk kitapları bölümü ile yer alacak.

Bu yıl yedi telif hakları ajansının da katılımının sağlanacağı fuarda, telif ajanslarının özellikle Türk yazarları, yayıncıları ve çevirmenlerine yeni dış bağlantılar kurulması ve dışa açılmanın en büyük ayağını oluşturan TEDA Projesine katkı sağlanması hedefleniyor. Bakanlık, ayrıca ulusal organizasyon komitesince hazırlanan program çerçevesinde her gün fuar alanında paneller, okuma etkinlikleri ile kültürel ve sektörel tanıtım faaliyetlerinden oluşan 18 etkinlik gerçekleştirilecek.

KATOLOGLAR HAZIR
İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Anonim Şirketi ve Avrupa Kültür Başkenti İstanbul 2010 Ajansı etkinlikleri de Türkiye Ulusal Organizasyon etkinlikleri içerisine alındı.

Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı 2010 Türkiye etkinlikleri kapsamında İngilizce olarak yazarlar, yayıncılar ile çocuk çizerleri kataloğu hazırlanıp bastırıldı. Fuarda kataloglar dağıtılırken, yazar ve yayıncılar hakkında da bilgileri içeren booksfromturkey.com adlı site de güncel verilerle yayına başlayacak.

Türkiye ulusal standında 6 Ekim Çarşamba günü ulusal komite ve sektör temsilcilerinin katılımlarıyla düzenlenecek basın toplantısının ardından 'Books Odissey Plus' adlı sergi açılacak.

AA