Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Şişhane’deki Kültür Sanat Vakfı Binası’nda yer alan Salon, Türk ve dünya müziğinin en etkili sanatçılarını müzikseverlerle buluşturuyor. Mekanın yarın akşamki konuğu, Amerikalı caz sanatçısı Marcus Miller olacak. Günümüzün en önemli müzisyenlerinden biri olarak gösterilen efsanevi basçı ve yapımcı Miller, müthiş performansıyla konuklarına özel bir akşam yaşatacak.

Marcus Miller, trompetin benzersiz ismi Miles Davis kendisini grubunda çalmaya davet ettiğinde yalnızca yirmi bir yaşındaydı. Daha otuzuna basmadan Davis’in en etkili albümlerinden 'Tutu'nun yapımcısı oldu. Üstelik albümdeki neredeyse tüm parçaların bestelerine de imzasını attı.

YAŞAYAN EFSANE
Adıyla Güney Afrika’nın en önemli din adamları ve aktivistlerinden Nobel Barış Ödülü sahibi Başpiskopos Desmond Tutu’ya bir saygı duruşu niteliği taşıyan bu albüm, kategorilere sığmayan güçlü sound’uyla bugün caz tarihinin en önemli kayıtları arasında sayılıyor. Modern caz müziğinin yaşayan efsanesi olarak gösterilen Miller son yıllarda çıkarttığı 'Silver Rain' ve 'Free' albümleriyle kariyerini sürdürüyor.

Konser, bugün ve pazartesi, saat 22.00'de Salon İKSV'de. Bilet: Ayakta 70 TL, öğrenci 35 TL.