ÖZGE EĞRİKAR - OLCAYTO OKUR / AHT

Yönetmenliğini Mehmet Önder’in yaptığı, 16 oyuncunun sahne aldığı “Martı”, Cihangir Taktaki Yokuşu’ndaki Sadri Alışık Tiyatrosu’nda sahneleniyor. İlk oyun sonrası HABERTÜRK Gazetesi’ne konuşan yönetmen Mehmet Önder, “Sadri Alışık’ın gerçek kıyafetleri bu oyunda kullanılıyor. Bu da bizim için bir ilk oldu. Çünkü kıyafeti giyen oyuncu arkadaşlar kıyafetlerin ceplerinde Sadri Alışık’a ait fotoğraf, mendil gibi eşyalar buldu. Bu durum karşısında biz de çok duygulandık” diye konuştu.

Oyunun Sadri Alışık Tiyatrosu’nun bu sezonki ikinci oyunu olduğunu belirten Önder, “Bu oyun dünya tiyatrosunun en önemli oyunlarından biridir. ‘Martı’ Çehov’un en önemli oyunudur. Oyunun içinde yaşamda var olan aşk, gerçekleşemeyen ümitler, amacına ulaşmayan çabalar var. Oyuncu arkadaşlar gayet güzel bir şekilde oyunu oynadı. Hepsini tebrik ediyorum” dedi.

“Martı” cumartesi günleri Cihangir Taktaki Yokuşu’ndaki Sadri Alışık Tiyatrosu’nda ücretsiz olarak sahnelenmeye devam edecek. (Rezervasyon için telefon numarası: 0212 244 82 81)