Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İngiltere'nin başkenti Londra’daki modern sanat müzelerinden “Saatchi Gallery”de, çağdaş Türk sanatının önemli örnekleri sergileniyor. Ünlü reklam ajansı Saatchi & Saatchi’nin sahibi, Irak doğumlu İngiliz Charles Saatchi’ye ait müzenin ikinci katına bugünlerde çıktığınızda tanıdık bir ses kulağa geliyor.

Bir yandan “Üzgünüm Leyla” adlı şarkıyı seslendiren Sertab Erener’i sinevizyonda izleyip dinleyebiliyorsunuz, diğer yandan da çağdaş Türk sanatçılarının eserlerini görebiliyorsunuz.

ÇAĞLAYAN ENSTALASYONU
İngiltere’nin önde gelen moda tasarımcılarından ve çağdaş sanatın önemli temsilcilerinden Kıbrıs doğumlu Hüseyin Çağlayan’ın, Sertab Erener’e yer verdiği “Üzgünüm Leyla” isimli enstalasyon çalışmasının yanı sıra sergide çok sayıda Türk sanatçının eserleri yer alıyor.

“Tehlikeli Akılların İtirafları: Türkiye’den Çağdaş Sanat” isimli sergide Kutluğ Ataman, Ramazan Bayrakoğlu, Taner Ceylan, Hüseyin Çağlayan, Leyla Gediz, Yeşim Akdeniz Graf, Sıtkı Kösemen, Şükran Moral, Ardan Özmenoğlu, Yaşam Şaşmazer, Erinç Seymen, Erkut Terliksiz, Canan Tolon, Nazif Topçuoğlu, Deniz Üster, Ebru Uygun ve Ekrem Yalçındağ gibi sanatçıların resim, fotoğraf, grafik, heykel ve enstalasyon çalışmaları bulunuyor.

SATILIK ESERLER DE VAR
16 Nisan’da açılan ve 30 Nisan’a kadar gezilebilecek sergideki eserler aynı zamanda, 3 bin sterlin (yaklaşık 7.500 TL) ile 60 bin sterlin (yaklaşık 150 bin TL) arasında değişen fiyatlara satılıyor.