Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

57. Eurovision Şarkı Yarışması'nın ikinci yarı finalinde Türkiye'yi, ''Love Me Back'' adlı şarkısıyla temsil eden Can Bonomo, 26 Mayıs'ta yapılacak finalinde yarışmaya hak kazandı.

Yarı finale kalan 10 ülkenin ismi sırayla okundu. İlk okunan 9 ülke arasında Türkiye yer almayınca heyecan doruğa çıktı. Bu esnada salondan "Türkiye" sesleri yükseldi.

Eurovision'un ikinci yarı finalinde 10 ülke daha final vizesini aldı. Türkiye ile birlikte Litvanya, Bosna Hersek, Sırbistan, ukrayna, İsveç, Makedonya, Norveç, Estonya, Malta finale yükseldi.

Romanya, Moldova, İzlanda, Macaristan, Danimarka, Arnavutluk, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Yunanistan, Rusya ve İrlanda önceki gece finale yükselmişti.

''Sona kaldım, ya altın bileti ya da İstanbul'a dönüş bileti alacaktım''

Azerbaycan'da düzenlenen 57. Eurovision Şarkı Yarışması'nın ikinci grubundan finale çıkmaya hak kazanan ülke temsilcileri için basın toplantısı düzenlendi.

Hazar kıyısındaki Crystal Hall'da yapılan ve içlerinde Türkiye'yi, ''Love Me Back'' adlı şarkısıyla temsil eden Can Bonomo'nun da bulunduğu 18 ülke temsilcisinin sahne aldığı ikinci yarı finalisti 10 ülke temsilcisi gazetecilerin sorularını cevapladı.

Ülke temsilcileri finale kalmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, izleyicilere teşekkürlerini iletti. Sanatçılar konuşmalarında, yarışmada çok yetenekli ve güçlü sese sahip şarkıcıların bulunduğunu belirterek, adayların ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını ifade etti. Toplantıyı, 1956 yılında yapılan ilk Eurovision'un galibi İsviçre'li Lys Assia da izledi. Can Bonomo kardeş ülke Bakü'de olduğu için şanslı ve mutlu olduğunu belirterek, ''Sona kaldığımda ya altın bileti ya da İstanbul'a dönüş biletini alacaktım'' diye konuştu.