Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İstanbul Modern Sinema, 18 Nisan Perşembe günü kısa film dünyasından üç büyük festivali bir günde toplayarak 'Festival O³' başlıklı bir kısa film maratonu sunacak. 

2012’nin en çok konuşulan ödüllü animasyonlarının buluştuğu Ottawa Animasyon Festivali’nden bir seçkiyle, dünyanın en eski kısa film festivali olan Oberhausen Kısa Film Festivali’nden ise İsrail’den Finlandiya’ya, belgeselden animasyona, öykülü filmden deneysele uzanan iki renkli programla 2012’in en iyilerini gösterilecek.

Üçüncü kısa film seçkisi ise bu yıl Oscar yarışına aday olan kısa filmlerin bir araya geldiği Oscar’dan Kısalar başlıklı programdan oluşuyor.

Ottawa’nın En İyileri 2012, Uluslararası Tur

Ottawa Uluslararası Animasyon Festivali, Kuzey Amerika’nın en büyüğü olma özelliğine sahip.  Her yıl Eylül ayında Kanada’nın Ottawa kentinde dünyaca ünlü birçok animasyon film yapımcısının katılımıyla gerçekleşen festivalin resmi yarışmasının kazananları ile seyirci favorilerinden oluşan “Ottawa’nın En İyileri 2012” seçkisi İstanbul Modern Sinema’ya konuk oluyor.

Oberhausen Dünya Turunda

50 yılı aşkın süredir devam eden ve dünyanın en prestijli kısa film etkinliklerinden Uluslararası Oberhausen Kısa Film Festivali’nin “Dünya Turunda” programı Festival O³ kapsamında izlenebilecek.

Oscar’dan Kısalar: Canlı Çekim & Animasyon

2006 yılından beri Oscara’a aday olan kısa filmleri sinema salonlarında izleyici ile buluşturan “Oscar Adayı Kısa Filmler” programı bu yıl ABD, Kanada ve Avrupa’nın yanı sıra İstanbul Modern Sinema’da izlenebilecek. Seçki, Oscar’a aday Canlı Çekim Kısa ve Animasyon filmlerine yer veriyor.