Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

 "Ustanın Günü" etkinliği kapsamında, tiyatro sanatçıları Yıldız Kenter ve Haldun Dormen'e "Onur Ödülü" verildi. 
Yedirenk Sanat Vakfı tarafından Beşiktaş Four Seasons Hotel'de düzenlenen etkinliğe, Kenter ve Dormen'in öğrencileri, sevenleri ve sanatçı dostları katıldı. 
İki tiyatrocunun hayatını anlatan kısa filmlerin gösterildiği gecede, "İncesaz" grubu üyesi Dilek ve Derya Türkan, küçük bir konser verdi. 
Etkinlikte konuşan Yedirenk Sanat Vakfı Başkan Ali Tokul, "Ustanın Günü" projesinin, sanatı aşkla izleyen ve yaşayanları buluşturarak ortak bir güzelliğin platformu ve adresi haline geldiğini söyledi. 
Tokul, aşklarını sanatla yaşayarak ve yaşatarak ölümsüzleştiren iki duayeni ağırlamanın heyecanı içinde olduklarını anlatarak, Yıldız Kenter ve Haldun Dormen'e teşekkür etti. 
Kenter ve Dormen ise kendilerini en fazla mutlu eden şeyin gecenin her ikisi adına düzenlenmesi ve yıllanmış dostluklarının, sanat için verdikleri ortak mücadelenin beraber oldukları böyle bir geceyle taçlandırılması olduğunu ifade etti. 
Gecenin sonunda, "Onur Ödülü"nü Gülper Refiğ'den alan usta tiyatrocular, davetliler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

AA