Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Bugüne kadar 12.000'i aşkın kişi tarafından seyredilen filmin bir sonraki durağı Hollanda olacak. Film yakında DVD olarak da satışa sunulacak

Muhafazakâr, homofobik, transfobik bir toplumda bir yandan aile, bir yandan da aktivist olmanın ne anlama geldiğini yeniden tanımlayan yedi ebeveynin deneyimlerinin aktarıldığı Benim Çocuğum, Başka Sinema kapsamında bir kez daha sinemaseverlerle buluşacak. Yönetmenliğini Can Candan'ın, yapımcılığını Surela Film’in üstlendiği 82 dakikalık belgesel, 27 Kasım Çarşamba günü, bağımsız filmlerin dağıtımcısı M3 Film ve Kariyo & Ababay Vakfı işbirliğiyle bu ay hayata geçirilen Başka Sinema'nın ilk ‘Belgesel Gecesi'nde gösterilecek. Film, Beyoğlu Beyoğlu Sineması'nda 21:30'da, Kadıköy Rexx Sineması'nda 21:30'da, Altunizade Capitol Spectrum Sineması'nda 21:15'te, Ankara Büyülü Fener Kızılay Sineması'nda da 21:30'da izlenebilecek.  

 
Boston Türk Festivali Belgesel ve Kısa Film Yarışması’nda “En İyi Belgesel Seyirci Ödülü”, Selanik Uluslararası LGBT Film Festivali'nde "En İyi Film", 3. Filmamed Belgesel Film Festivali'nde "Jüri Özel Ödülü" alan Benim Çocuğum isimli uzun metraj belgesel, vizyon, forumlar, üniversite gösterimleri ve festivaller sayesinde bugüne kadar 12 binin üzerinde seyirciye ulaştı.  
 
Sırada Hollanda var
 
Çocukları lezbiyen, gey, biseksüel, trans bireyler olan bir grup anne babanın hikayelerini konu alan belgesel, 28, 29, 30 Kasım tarihlerinde, Hollanda'da gösterilecek. Amsterdam Belediyesi’nin himayesinde düzenlenen gösterimlerde 28 Kasım’da Amsterdam’da Rozentheater’da, 29 Kasım’da Rotterdam’da LantarenVenster’de ve 30 Kasım’da Lahey’de Theater Vaillant’ta izlenebilecek. Ailelerin inkar edişlerini, travmalarını, çaresizliklerini, korkularını, utanmalarını ve kabullenme süreçlerini paylaştıkları belgeselin çok yakında DVD'si de piyasada olacak.
 
TBMM'de de, Avrupa Parlamentosu’nda da…
 
Benim Çocuğum, Ankara’da miletvekilleri için düzenlenen özel gösterimin ardından meclis kürsüsünde, LGBT haklarının konuşmasına aracılık etmişti. Sadece TBMM'de değil Brüksel'de de bürokratların karşısına çıkan film, AP Irkçılıkla Mücadele ve Çeşitlilik Grubu’nun (ARDI) ev sahipliğinde Avrupa Parlamentosu'nda gösterilmişti.
 
Diyarbakır'dan Hindistan'a
 
İlk kez 19 Şubat Salı günü, İstanbul'da düzenlenen galayla seyirci karşısına çıkan ve 6 Haziran’dan itibaren 6 hafta vizyonda kalan film, TBMM ve Avrupa Parlamentosu'nun yanı sıra Boğaziçi, Sabancı, Koç, İTÜ gibi üniversitelerde, Yoğurtçu Parkı, Doğancılar Parkı gibi forumlarda, ulusal ve uluslararası festivallerde de seyirci ile buluştu.
 
!f Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, Antep Nar Film Festivali, Uluslararası Eskişehir Film Festivali, Ankara Uçan Süpürge Film Festivali, Ege Belgesel Günleri, Filmamed Belgesel Film Festivali, Documentarist Belgesel Film Günleri gibi festivallerde gösterilen Benim Çocuğum sadece yurtiçinde değil yurtdışında da ilgiyle izlendi. Varşova Türk Film Günleri (Polonya),Kerala Uluslararası Belgesel ve Kısa Film Festivali (Hindistan),Londra Open City Film Festivali (İngiltere),Roma MedFilm Festivali (İtalya),Limasol Uluslararası Belgesel Film Festivali (Kıbrıs),Montreal Dünya Filmleri Festivali (Kanada),Selanik LGBTQ Filmleri Festivali (Yunanistan),Dokfest Uluslararası Belgesel Film Festivali (Kosovo),Uluslararası Nürnberg İnsan Hakları Film Festivali (Almanya) gibi festivallerde gösterilen film, aralık ayında Viyana’nın ikinci büyük film festivali olan ‘This Human World’ Uluslararası İnsan Hakları Film Festivali'ne ve Belgrad’ta düzenlenen Merlinka Uluslararası Kuir Film Festivali’ne (Sırbistan) de davetli.   
 
Kasım 2013 gösterim programı:
 
27 Kasım Çarşamba: Başka Sinema Belgesel Gecesi
Beyoğlu Beyoğlu Sineması, 21:30
Kadıköy Rexx Sineması, 21:30
Altunizade Capitol Spectrum Sineması, 21:15
Ankara Büyülü Fener Kızılay Sineması, 21:30
28 Kasım Perşembe: Amsterdam/Rozentheater, 17:30
29 Kasım Cuma: Rotterdam/ LantarenVenster, 13:00
30 Kasım Cumartesi: Lahey/Theater Vaillant, 16:00