Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Ayrıntı Akademi Organizasyonu'nun sunduğu 'Film Okuma Atölyeleri' sinema tarihinin farklı türler üzerinden seçme filmleri, her hafta değerli bir eğitmen rehberliğinde ve farklı konseptler üzerinden yapılarak film çözümleme atölyeleri, farklı bakış açısı kazanmak isteyen sinema severleri bu atölyelere davet ediyor...

Siz de sadece izlemekle yetinmeyip, bu yolculuğa katılmanın zamanı geldi diyorsanız; bu atölye dünya sinemasının seçkin örnekleri ve yetkili eğitmenler rehberliğinde, yaratıcılarının ipuçlarının peşine düşmeyi hedefliyor.

Atölye çalışmaları ise yönetmenin, yaratmak istediği etkiyi güçlü kılmak, mesajını doğru vermek için; öykü, mizansen, oyuncu kamera, dekor-aksesuar, ışık, kurgu, ses, müzik, efekt gibi enstürümanlarını kullanma yöntemlerine dair temel bilgilerin verileceği bir aylık dönemi kapsıyor.

ATÖLYE PROGRAMI

21 Aralık Cumartesi / Tevfik Başer Atölyesi; “Orijinal hikayem var” diyen birileri varsa, onlar da Adem ile Havva’dır! Öyleyse filmi farklı kılan ne?..”

28 Aralık Cumartesi / Kutlukhan Kutlu Atölyesi; “Bilim kurgu, fantezi ve korkunun izinde; zihin/ruh ve mekan yolculuğu…”

4 Ocak Cumartesi/ Cüneyt Cebenoyan Atölyesi; “Psikanalitik Film Okumaları…”

Ayrıca filmin, yaratıcılarının ipuçlarının peşinde bir yolculuk hedefleyenler için; kombine ve tek atölye katılım seçenekleri, öğrenci/öğretmen ve grup indirimleri vardır.