Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

19-21 Eylül tarihleri arasında Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde  üçüncüsü düzenlenecek olan İstanbul Tattoo Convention 2014’ de dünyanın en önemli sanatçıları  ve dövme sanatı tutkunlarını bir araya gelecek.

Dövme sektörünün öncülerinden  Golden Arrow Tattoo & Piercing tarafından düzenlenecek fuarda dünyanın birçok ülkesinden tanınmış dövme sanatçıları Türk dövme sanatçıları ile birlikte geleneksel ve modern yöntemlerle yapacakları dövmelerle sanatlarını sergileyecek.

Günümüzün yükselen trendi dövme, Anadolu’nun doğu ve güneydoğusunda eskiden bedenin süslenmesinden öte kötülüklerden korunmak, şans ve bereket için yapılırdı. Dövmenin tarihi M.Ö. 30.000-10.000 yıl öncesine dayanmaktadır.

İstanbul Tattoo Convention 2014 ün organizatörü ve Golden Arrow Tattoo ve Piercing’ in Yönetim Kurulu Başkanı N.Şener Öner "Bu yıl uluslararası boyutlarda üçüncüsünü organize ettiğimiz dövme festivalimiz 19-21 Eylül tarihlerinde Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenecek" dedi.

Ayrıca Dünya dahil olmak üzere Türkiye’ de dövme sanatı  uygulanırken kullanılan malzemelerin CE normlarına uygun üretildiğini, üretim ve sterilizasyon aşamasında da yetkili kurumlarca denetildiğini ilave etti.

Golden Arrow Tattoo tarafından düzenlenen festivalin açılışını, Esnaf ve Sanaatkarlar Konfederasyonu Başkan Faik Yılmaz,  İGDESO İstanbul Güzellik Uzmanları ve Dövmeciler Odası başkanı Ayşe Aydın ve Golden Arrow Tattoo ve Organizasyon sahibi N.Şener Öner birlikte yapacak.DÜNYACA ÜNLÜ DÖVME KRALİÇELERİ VE İSTANBUL TATTOO CONVENTION 2014 DÖVME YARIŞMASI

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Tattoo Convention 2014’te bu sene dünyada bir çok dövme festivalinde kraliçe seçilmiş ünlü tattoo kraliçeleri görsel şov yapacaklar. Almanya’dan dövme modeli Kim Nova, Alice la Douce ve Vicky Vamp’ın, Rusya'dan da Nadezhda Avdeeva, Anna Shorina ve Anna Belova’nın katılacağı festivalde 2014 Türkiye Dövme Kraliçesi seçilecek.

Ziyaretçiler canlı müzik, dövme yarışmaları ve Bayan Dövme Kraliçe seçimi dahil sahne gösterileri ile ağırlanacak. Rock Fm'in medya sponsoru olduğu İstanbul Tattoo Convention 2014 ‘de Rock Fm dj'leri canlı performanslarını sergileyecek.

Ziyaretçilerin dövme sanatının en ince ayrıntısına kadar görebilecekleri  fuarda  dövme sanatının geleneksel ve  modern tekniklerini uygulamalı olarak çeşitli standlarda izleme imkanı olacak. İlk gün açılış ile birlikte çeşitli gösterilerin sergileneceği fuarda her gün  ayrı  bir katagoride dövme yarışması  yapılacak.

-En İyi Büyük dövme

-En İyi Küçük dövme

-En İyi Çılgın dövme

-En İyi Özgün dövme

-En İyi Asya dövme

-En İyi Portre dövme

-En İyi Realistik dövme

-En İyi Renkli dövme

-En İyi Geleneksel dövme

-En İyi Siyah Beyaz dövme

-Şovun En İyi Dövmesi gibi çeşitli katagorilerde yapılacak yarışmarın sonunda  2014 Yılı Dövme Kraliçesi seçilecek.  Tüm  katagorilerde dereceye giren dövmeler arasından showun en iyi dövmesi seçilecek.

Fuarın Açılış ve Kapanış Saatleri..

19.Eylül Cuma         14.00 – 21.00

20.Eylül Cumartesi  11.00 – 21.00

21.Eylül Pazar          14.00 – 20.00

İstanbul Tattoo Convention 2014