Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Açıldığı günden bu yana sanatın  buluşma noktası olan Muse İstanbul, yeni sezonuna ” ben hep bir AzFazla ”  sergisi ile giriş yapıyor. Sergi, 30 Eylül-21 Kasım tarihleri arasında sanatseverler tarafından görülebilecek.

Resim, Heykel, Fotoğraf, seramik ve yeni medya işlerinin bir araya getirildiği karma sergi projesinin küratörlüğünü Ezgi Bakçay Çolak üstleniyor. Ayşe Kurşuncu, Arzu Arbak, Bahadır Yıldız, Cem Ersavcı, Evren Erol, Işık Özçelik, Meliha Sözeri, Nur Gürel, Özgür Demirci, Serenay Şahin, Serkan Yüksel, Sevgi Yaman ve Uğur Çolak Muse İstanbul’da bir araya geliyor.

“ben hep bir AzFazla” “insan insandan sonsuzca fazladır” cümlesinden yola çıkan farklı bir sergi projesi. İnsanı sonsuzca aşan insan, kendisini meydana getirirken; ölçülebilir, denetlenebilir ve işlevsel olanın düzeninden ayrılıyor. İnsan özellikle sanatsal üretim sırasında bu “hesaplanamaz fazlayı” yaratıyor.

Sanatta “fazla” temsil geleneklerinin, imge ve anlam ilişkilerinin, bakış ve göz arasındaki güvenli güzergahın dışına düşüyor. Belki de bu yüzden sanatçılar üretimleri sırasında, kendilerinden biraz yoksundurlar; hep bir az, bir fazladır. Sergi, özneden kaynaklanan fakat özneyi yırtıp geçen bir mahrumiyet-fazlalık deneyimi olarak sanatı tartışmaya açıyor. Sözün, formun, rengin, imgenin içindeki asi fazlalığın peşinden gidiyor.

“ben hep bir AzFazla” sergisi, 30 Eylül – 21 Kasım tarihleri arasında Muse İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor.  
Muse İstanbul

Muse İstanbul Hoşsohbet Soka, Selenim Panaroma Mağaza 1, Gayrettepe / İstanbul