Sağlık Bakanlığınca 15. Bölge İllerinden oluşan illerin Acil Sağlık Hizmetleri’nin değerlendirilmesi, işleyişte yaşanan aksaklıkların tespiti, çözümlenmesi ve ortak bir çalışma yapılabilmesi amacıyla düzenlenen Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) Bölge Toplantısı Kütahya’da gerçekleştirildi.
Toplantı bölge illeri Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar ve Bilecik sağlık müdürleri ve idarecileri, il ambulans servisi başhekimleri, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi temsilcisi, üniversite kamu hastaneleri ve özel hastane temsilcilerin katılımıyla, MEB Yoncalı Uygulama Oteli’nde yapıldı.
İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. İsmail Zehir’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Müdürlüğün Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri Sorumlusu Levent Bircan Hastane Afet ve Acil Durum Planları (HAP) Uygulama Yönetmeliği ve Yönetmelik gereği hazırlanan Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) hazırlama kılavuzu hakkında katılımcılara bilgi verdi.
Katılımcı illerin son dönemdeki hastane yatak sayıları, hastaneler arası ve iller arası hasta nakilleri ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri ile ilgili istatistikleri hakkında sunum yapılmasına müteakip görüş alış verişinde bulunuldu.

KÜTAHYA

17 Ekim 2019 Perşembe

  • İMSAK 05:42
  • GÜNEŞ 07:04
  • ÖĞLE 12:51
  • İKİNDİ 15:56
  • AKŞAM 18:27
  • YATSI 19:44
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kütahya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kütahya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

İLGİLİ HABERLER