Kütahya’da Kalite Takip Sisteminde (KTS) başarılı okulların müdürlerine, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit tarafından Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce gönderilen "Kalite Takip Sistemi Başarı Belgesi", ayrıca İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile başarı belgesi alan Okul Müdürlerine hediye takdim edildi.
Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce 20182019 EğitimÖğretim Yılı Ekim, Kasım, Aralık, Mart, Nisan ve Mayıs aylarında 6 ay uygulanan İmam Hatip Okulları Kalite Takip Sistemi Projesi Başarı Belgesi teslim töreni yapıldı.
İmam Hatip Okulları tarafından yapılan çalışmalar, eğitim ortamları ve fiziki imkânlar, öğretmenler ve eğitim yöneticileri, akademik gelişme ve üniversiteye hazırlık, mesleki gelişim (öğrenci), değerler eğitimi, bilim, sanat, spor, sosyal ve kültürel etkinlikler, okul tarafından gerçekleştirilen ve özgün uygulama/proje alanı, izleme ve değerlendirme alanlarında Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce oluşturulan KTS komisyonlarınca değerlendirildi. Değerlendirme neticesinde Kütahya’da ilk 5’e giren okullar, Kalite Takip Sistemi Belgesi almaya hak kazandı.
Ödül töreninde Tavşanlı İlçe Millî Eğitim Müdürü Salim Karaboğa, Çavdarhisar İlçe Millî Eğitim Müdürü Ginyas Kaya ve İl Millî Eğitim Şube Müdürü İbrahim Sak hazır bulundu.
Müdür Başyiğit, KTS çalışmalarında emeği geçen tüm imam hatip okulu müdür, öğretmen ve diğer personeline teşekkür etti.

KÜTAHYA

20 Kasım 2019 Çarşamba

  • İMSAK 06:15
  • GÜNEŞ 07:42
  • ÖĞLE 12:51
  • İKİNDİ 15:26
  • AKŞAM 17:49
  • YATSI 19:11
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kütahya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kütahya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.