Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
AA

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Vali Erin, Kuveytli hayırseverlerin destekleriyle Eyyübiye ilçesinde inşa edilen Türk ve Suriyeli çocukların eğitim gördüğü okullarda incelemelerde bulunup, tespit ettiği sorunların giderilmesi için ilgililere talimat verdi.

ATAA İnsani Yardım Derneği'nin yapımını üstlendiği, Kuveytli hayırseverlerden sağladığı fonlarla 2020 yılı Ekim ayı sonlarında inşaatına Eyyübiye ilçesinde başlanan okullardaki inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Erin, çalışmalar hakkında görevlilerden bilgi aldı.

Kuveytli hayırseverlerin desteğiyle Eyyübiye'de yapımı tamamlanarak eğitime açılan okulları da ziyaret eden Vali Erin, burada öğretmen ve öğrencilerle de sohbet etti.

Vali Abdullah Erin, kentte göreve başladığı 2017 yılından sonra 393 devlet okulunun tamamlanarak eğitim öğretimin hizmetine sunulduğunu hatırlattı.

Erin, bu okullara ilave olarak Kuveytli hayırseverlerin 15 okulun inşaatına başladıklarını ve bunlardan 9'unun tamamlanarak eğitime başladığını, 6'sının ise inşaatlarının devam ettiğini bildirdi.

BAKMADAN GEÇME