Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kanye West'in 'Famous' şarkısı hem klibi hem sözleriyle yayınlandığı günden itibaren büyük bir fırtına kopardı. West'in şarkısının sözlerinde şu sözler geçiyor: 'Sanırım ben ve Taylor hala birlikte olabiliriz/ Çünkü o kaltağı ben ünlü yaptım' .

Şarkıda geçen 'kaltak' sözü ve bir yatakta pek çok ünlünün çıplak olarak yattığı klip üzerine Taylor Swift ateş püskürmüş, 'Bu şarkıdan asla haberim yoktu' açıklaması yapmıştı.

Kim Kardashian, tüm bunların üzerine, aslında Kanye West'in şarkı yayınlanmadan Taylor Swift'i arayıp onun iznini istediği görüşmeyi Snapchat'te yayınladı.

 

Kim Kardashian, Kanye West'in şarkı yayınlanmadan önce Taylor Swift'le konuştuğu telefon görüşmesini kaydetti ve Snapchat'te yayınladı.

Görüşmenin bir kısmı şöyle:

Kanye- (...) Şarkının bir kısmını sözleri şöyle... (şarkıyı mırıldanıyor)
Taylor- Biraz fazla olmuş gibi.
Kanye- Ama iyi oldu.
Taylor- Biliyorum, bir çeşit kompliman... (gülüyor)
Kanye- Arkadaşım olarak ne düşündüğün önemli. İstiyorum ki bu sana kendini iyi hissettirsin. İnsanlar kötü hissetsin diye şarkı söylemiyorum.
Taylor- Bana bunu önceden haber vermeni takdir ediyorum.
Kanye- Arkadaşım olduğun için sorumluluk hissettim. Bu konuda cool olduğun için çok teşekkürler.
Taylor- Sormasaydın bile olurdu, benim için hiçbir sakıncası yok.(...) Gerçekten çok mutlu oldum. İnsanlar bu şarkıdan sonra beni aradıklarında onlara haberim olduğunu ve bana sorma nezaketinde bulunduğunu söyleyeceğim. Bu sözlerin gırgır olduğunu anladım. (...)

'BANA ŞARKININ TAMAMINI GÖNDERMEDİ'

Kardashian'ın yayınladığı Snapchat görüşmesinden sonra Taylor Swift, resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

'Kanye West'in görüşmenizi gizlice kaydettiği ve Kim'in bunu internette yayınladığı an: Şarkısında bana 'o kaltak' diye hitap ettiğini söylediği kısım nerede? Böyle bir şey yok çünkü yaşanmadı. Tüm dünyanın önünde birine 'o kaltak' deyip daha sonra da o kişinin duygularını kontrol etmeyi bekleyemezsiniz. Kanye bana bundan bahsettiğinde elbette şarkıyı sevebileceğimi düşünmüştüm. Arkadaş olmak istedim. Bana şarkı yayınlanmadan dinletmek için söz verdi ancak bunu asla yapmadı. Beni yalancı çıkarmaya çalışıyorlar. Lütfen beni bu, hiçbir zaman bir parçası olmadığım hikayeden çıkarın.

Famous'ın videosunda, pek çok ünlü isim giibi Taylor Swift'in de balmumu heykeli kullanılmıştı.

Kim Kardashian ise Taylor'ın yakarışı üstüne 'Bir saniye, bugün Ulusal Yılan Günü mü? Herkes için bir tatil var' yazıp tweet'ini yılan emojileriyle doldurdu. Kim Kardashian'ın tarafında olan fanlar, Taylor'ın fotoğraflarının altını yılan emojileriyle doldurdu.