Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Barış Atay’ın ilk yönetmenlik deneyimi olan ‘Eksik’ filmi önceki gece yapılan gala gösteriminin ardından sinemaseverlerin karşısına çıktı

    HT MAGAZİN / Nuri ALTUNTAŞ

    Galaya oyuncu ve siyasilerden yoğun ilgi vardı İLK kez yönetmen koltuğuna geçen oyuncu Barış Atay’ın filmi ‘Eksik’ önceki gün CineMajestik’te yapılan galayla sinemaseverlerin beğenisine sunuldu. Galaya filmin oyuncularının yanı sıra Atay’ın sanatçı dostları ve siyasiler de katıldı. Nur Sürer, Barış Atay, Özgür Emre Yıldırım ve Toprak Sağlam’ın başrollerini üstlendiği filmde Şebnem Sönmez ve Sarp Akkaya da konuk oyuncu oldu.

    9 ÜLKEDE VİZYONA GİRECEK

    Film 1980 darbesi sonrası, parçalanan bir ailenin, 30 yıllık ayrılık sürecine ışık tutmaya çalışırken, bir anne ve birbirinden ayrı büyümek zorunda kalan iki oğlu arasındaki ilişkiyi irdeliyor. Üçünün de yıllarca derinlerde sakladıkları özlemle karışık öfkelerine, geçmişte kalmış bir kırılmanın parçalarını birleştirme çabalarına ve hayatlarında ilk kez yüzleşmelerine tanıklık etmeyi amaçlıyor. Çekimleri geçtiğimiz temmuz ayında Antakya’da gerçekleştirilen film, 23 Nisan’dan itibaren Avrupa’da 9 ülkede vizyona girecek.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ