Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK HABER MERKEZİ / Gökay USANMAZ

Deniz Seki, uyuşturucu madde bulundurmak ve başkalarına temin etmek suçlarından verilen 6 yıl 3 ay hapis cezası nedeniyle bulunduğu Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde "Denizin Dibi" isimli kitabı kaleme aldı. Kısa süre önce piyasaya sürülen kitapta Seki, cezaevinde kendisine anlatılan hikayelere yer verdi. Kitabının 106'ncı sayfasında ise kıskançlık yüzünden karısını öldürüp, sonrasında eşine benzemek için travesti olan bir mahkumun hikayesine yer verdi.

ÖZEL BİLGİLERİMİ İFŞA ETTİ

Gebze Kadın Kapalı Cezaevi'nde mahkum olan Deniz Ç. de 2 Mart 2016 tarihinde Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na el yazısıyla yazdığı bir şikayet dilekçesi gönderdi. Deniz Ç., dilekçesinde şarkıcının kendisiyle ilgili özel bilgileri ifşa ettiğini öne sürerek, şikayetçi olduğunu bildirdi.

CEZAEVİNDE CİNSİYET DEĞİŞTİREN İLK KİŞİYİM

Cezaevinde ameliyatla kadın olan ilk kişi olduğunu, ameliyatla cinsiyet değiştirdikten sonra Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ne nakledildiğini anlatan Deniz Ç. dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:
"Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde olduğum dönemde Deniz Seki'nin, bir gazetede ‘Denizin Dibi' isimli kitabının reklam haberi yapılmıştı. Orada, ‘Erkekken ameliyatla kadın olup buraya gelen biri var. Adam karısını öldürmüş çocuğu da varmış' bilgisi bulunuyor. Devletin kadın kimliği verdiği birine ‘adam' diyen ağır bir cümle kurdu.Yapılan haber yüzünden can güvenliğim tehlikeye ginri. Sıkıntı yaşadım ve hedef gösterildim. "
Haberin yayınlanmasından bir gün sonra 15 Şubat günü can güvenliği gerekçesiyle Gebze Kadın Kapalı Cezaevi'ne nakledildiğini kaydetti.

ADAM DEMEK ONUR KIRICI

Devletin kadın kimliği verdiği birine 'adam' denilmesini onur kırıcı bulduğunu, hakarete uğradığını, cezaevindeki mahkumlarca lince teşvik edildiğini öne süren Deniz Ç., Deniz Seki ile kitabevi ve haberi yapan gazete sorumluları hakkında suç duyurusunda bulundu.

SEKİ İFADE VERECEK

Savcılık da Deniz Seki hakkında 'özel hayatın gizliliğini ihlal ve hakaret' suçlarından soruşturma başlattı.Seki, önümüzdeki günlerce soruşturma savcısına ifade verecek.

KİTABIN 106. SAYFASINDAKİ O PARAGRAF

"Tabii bir de erkekken kadın olup buraya gelen biri var. Karısını kıskançlık yüzünden öldürmüş, çocuğunu da çocuk esirgeme kurumuna vermiş sonra da karısına olan aşkından kadın olmuş. Hatta tipini de karısına benzetmiş! Burada pembe kimlikle hiçbir şey olmamış gibi her gün abartı bir makyajla geziyormuş. Tüyler ürperten hikayeler"