Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Organizasyonunu BKM’nin, medya sponsorluğunuysa SHOW TV’nin üstlendiği İstanbul Komedi Festivali, 15-20 Kasım tarihleri arasında İstanbulluları kahkahalara boğdu. BKM Tiyatro, BKM Mutfak, Uniq Hall, Zorlu PSM ve Sahne Beşiktaş’ta gerçekleştirilen gösterilerde toplamda 124 sanatçı sahneye çıkarken, söyleşi, standup, doğaçlama gösteri, tek kişilik müzikli gösteri, atölye çalışması ve tek kişilik oyunların yer aldığı festival etkinlikleri yaklaşık 20 bin seyirciye ulaştı.

İLKLERE SAHNE OLDU 

Festival kapsamında ilk kez seyirciyle buluşan gösteri ve şovlar da oldu. Radyo programcısı Yasemin Şefik ‘Beni Bilirsin! Arkandan Konuşmam’ adlı stand-up şovunu, Suzan Kardeş ise ‘Deli Cesareti’ adlı gösterisini ilk kez sahneledi. Yılmaz Erdoğan’ın 12 yıl aradan sonra sahneye döndüğü ‘Münaşaka’ adlı gösterisi de festivalde prömiyer yaptı. Katılanların kahkahaya boğulduğu gösteriden sonra bir açıklama yapan usta oyuncu, “Önümüzdeki sene festivalin süresi uzayacak ve katılamayan şovmenler de festivale katılacak” dedi. 

KAHKAHA DOLU GÖSTERİLER

MAZ Jobrani, Ennio Marchetto, Eddie Izzard gibi dünyaca ünlü sanatçıları ağırlayan festivalde usta oyuncu Demet Akbağ, ‘Bir Demet Muhabbet’ adlı gösterisiyle yer aldı. Ata Demirer, ‘Ata Demirer Gazinosu’ adlı şarkılı stand-up şovuyla seyirciyi selamlarken, BKM Mutfak bünyesindeki pek çok genç isim de seyirciyle buluştu.

HABERTÜRK MAGAZİN