Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler H. Bunu Konuşuyor Deniz Seki 2 kişilik koğuşta gece boyu ağladı

    Gökay USANMAZ/Erdem ŞAHİN/Nihat ULUDAĞ / HT GAZETE

    UYUŞTURUCU ticareti yapmak suçundan hakkında verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının Yargıtay tarafından onanmasının ardından 6 ay kaçtıktan sonra geçen cumartesi nişanlısı Faruk Salman’ın Hadımköy Alkent 2000 Sitesi’nde kiraladığı evde yakalanan Deniz Seki, cezaevinde 12 kişilik koğuşa konuldu.

    İkinci kez girdiği Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ndeki ilk gecesini geçiren Seki 12 kişilik A1 Koğuşu’nda 2 kişilik odaya yerleştirildi. Tutuklandıktan sonra ilk sorusu “Ziyaret saat kaçta” olan Seki’nin kardeşi Serkan Seki ve avukatı Naim Karakaya dün cezaevine geldi. Cezaevinde yaklaşık 1.5 saat kalan Seki, “Hukuki işlemler ve parasal durumları halletmek için geldik. Deniz ile görüşemedik” açıklaması yaptı.

    Daha önce 7 ay cezaevinde kalan ve yatması gereken 3.5 yıllık sürenin son bir yılında denetimli serbestlik yasası kapsamında tahliye edilecek olan Seki, cezaevinde haftada 300 TL harcayabilecek. Seki, koğuşu için televizyon ya da buzdolabı sipariş edebilecek.

    SALMAN LİSTEDE

    12 kişilik koğuşta 2 kişilik odalarda kalan Seki’nin ilk gün yemek yemediği, gece boyu ağladığı öğrenildi. Seki’nin yakınları dışında hazırladığı 3 kişilik arkadaş listesine nişanlısı Faruk Salman’ın ismini verdiği kaydedildi. Cezaevi kapısına asılan görüş günü çizelgesine göre Seki’nin kaldığı A-1 Koğuşu’nun görüş günü salı saat 08.15 ile 08.45 arasında.

    ÇOCUKLUK AŞKINI İHBAR ETMEDİ AMA...

    SEKI’nin 6 ay süren firarı, nişanlısı Faruk Salman’ın; ailesinden para aldığının belirlenmesiyle son buldu. İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi Seki ve Salman’ın cep telefonu kullanmadığını belirleyince Salman’ı takibe başladı. Narkotik dedektiflerinin takibindeki Salman 20 gün önce aile bireyleri ile buluşup para aldıktan sonra Alkent 2000 Sitesi’ne gidince Seki’nin de bu adreste olabileceği değerlendirildi. 15 sivil polis, 20 gün boyunca sitede hizmetli, güvenlik görevlisi ve su satıcısı kılığında çalıştı. Seki’nin kaldığı blok ve daire belirlenince de operasyon için düğmeye basıldı.

    *Daha önce 7 ay cezaevinde kalan Deniz Seki böyle görüntülenmişti

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ