Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler H. Bunu Konuşuyor ‘Ali&Nino’nun çekimleri tamam

    HT MAGAZİN / Mehmet ÇALIŞKAN

    Azerbaycan’ın ünlü yazarı Kurban Said’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan, Halit Ergenç’in de rol aldığı ‘Ali&Nino’nun çekimleri tamamlandı.

    USTA MİZAHÇILAR FESTIVALDE BULUŞACAK

    YÜZYILIN başlarında Azerbaycanlı Müslüman Ali ile Gürcü Hıristiyan Nino’nun aşklarını anlatan ‘Ali&- Nino’ filmi, Azerbaycan’ın ünlü yazarı Kurban Said’in ilk baskısı 1937’de gerçekleştirilen aynı adlı kitabından senaryolaştırılarak filme çekildi. Halit Ergenç’in Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti’nin ilk Başbakanı Fetali Han Hoyski’yi canlandırdığı ‘Ali&Nino’nun Bakü ve İstanbul’daki çekimleri tamamlandı. Kris Thykier’in yapımcılığını, Asif Kapadia’nın yönetmenliğini ve Gökhan Tiryaki’nin görüntü yönetmenliğini yaptığı ‘Ali&Nino’da başrolleri Maria Valverde, Adam Bakri, Mandy Patinkin ve Connie Nielsen paylaştı.

    ‘MADRİD’DE GÖRÜŞMEK ÜZERE’

    Önümüzdeki sezon gösterime girecek olan ‘Ali&Nino’nun İstanbul’daki çekimlerinin tamamlanmasından sonra İspanyol oyuncu Maria Valverde, Atatürk Havaalanı’nda THY uçağının önünde Madrid’e uçmadan önce filmin ‘Madrid’deki galada görüşmek üzere’ notunun olduğu fotoğrafını sosyal medyadaki hesabından paylaştı.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ