Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kurtlar Vadisi Pusunun 281 son bölümünde; Polat Alemdar, ava giderken avlanacak mı derken, yine planları boşa çıkartacak bir hamlede bulunur. Sözde Gölge'yi teslim eden Zeynep, Polat'ın kurtulmasından sonra zor duruma düşecektir.

Buluşma noktasında Gölge ve adamlarının etrafını sardığı Polat, tuzağa düşürüldüğünü anlamıştır. Buluşma noktasına giderken oyunun içerisinde olduğunu farkeden Polat Alemdar, metanetini koruyarak buluşma noktasına gitmeyi sürdürür. Oraya gittiğinde Gölgeyi karşısında gören Polat'ın, beklediği üzere Gölge'nin adamlarını da etrafını sarmış vaziyettedir.

Polat, Gölge’yi KGT elemanlarının mezarlığına götürür. Burada ikili arasında büyük bir hesaplaşma yaşanır. Bu esnada sürpriz bir olay gerçekleşir.

Gölge’nin adamı Jürgen’in amacı Safiye ve Elif’i kaçırıp Polat’a karşı koz olarak kullanmaktır. Bunu tahmin eden Polat, Cahit’ten Elif ve Safiye’yi güvenli bir yere götürmesini ister. Yolda Cahit, Jürgen’in saldırısına uğrar…

YUSUF İÇİN ZOR ANLAR
Hayatının en büyük imtihanıyla karşı karşıya olan Yusuf ise, içinde kopan fırtınaları dindirmek için Murali’nin ocağına sığınır. Murali’den duyduğu sözler onun için güvenli bir liman olmuştur artık. Bölümün finalinde Yusuf, Polat Alemdar’ın hayatını değiştirecek çok önemli bir hamle yapar.  İşte heyecanlı geçen Kurtlar Vadisi Pusunun 281.bölüm fragmanı...

KURTLAR VADİSİ PUSUNUN BİR ÖNCEKİ BÖLÜMÜNDE

Polat Alemdar'ın karşısına bir çırpıda çıkan Yusuf, hiç ummadığı bir sonuçla karşılaşacaktır. Karşısında Polat Alemdar vardır ve başına bambaşka bir olay gelir, amacını gerçekleştiremez. Şimdi sıra Polat Alemdar'a gelmiştir.

Yusuf'un karşısında yer alan Polat, “Vicdanını pusula yap kendine. Rehberini doğru seç, doğru yolda olduğuna inanıyorsan tereddüt etme” sözüyle Yusuf'u etkiler.

Zeynep için hayatta en değerli varlıklardan birisi olan oğlunu korumak zor olacaktır. Bu konuda bedel ödemeye hazır olan Zeynep, Polat'a oğluna dokunmaması koşuluyla Gölge'yi teklif eder. Aslında Zeynep'in gerçek niyeti düşünüldüğü gibi olmayacaktır.

Gölge'nin ise amacı bambaşkadır. Karun'un söylediği Babil'in son kralı Belşezzar'a ait Topkapı Sarayı'nda saklanan sırlı kılıcın peşine düşen Gölge, onu ele geçirmek için planı çoktan kurmuştur. Fehmi Kuzuzade'nin sergisi için Nakliye edileceğini duyduğu Kılıcı bu esnada çalmayı düşünen Gölge'nin planı alt üst olmuştur.

Kılıcın sergileneceği sergiye Hoca da davetlidir. Hoca, Cahit’le birlikte sergiye gider ancak Gölge, kılıcı çalmak için sergiyi basar. Bu esnada Cahit’le Gölge’nin adamları arasında heyecanlı bir kovalamaca başlar…

BAKMADAN GEÇME