Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Sinan Çetin’in kuzeni ünlü klip yönetmeni Orhan Çetin vefat etti.

2008 yılında felç geçirdiği öğrenilen Orhan Çetin hayatını kaybetti. Çetin’in vefat ettiğini ses sanatçısı Onur Akay Twitter hesabından duyurdu.

Akay, “Bir zamanlar Ferdi Tayfur’a çektiği “Emmoğlu” klibi ile olay yaratmıştı. Usta yönetmen Orhan Çetin’i kaybettik. 2008 yılında Geçirdiği felç, onu yatağa mahkum etmiş ve konuşma yeteneğini elinden almıştı. Uzun süre huzurevinde yaşayan Orhan Çetin'in mekanı cennet olsun.” yazarak, Çetin'in yazar Ali Eyüboğlu ile çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı.

Çetin, Ferdi Tayfur, Cem Karaca, Fedon, Ümit Besen ve Serdar Ortaç’a çektiği kliplerin yönetmeni olarak tanınmıştı.

ORHAN ÇETİN'İN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ ŞOK AÇIKLAMA

Onur Akay’ın açıklamaları sanat camiasında şok etkisi yarattı. Akay, Orhan Çetin'in 2 gün önce Darülaceze'de vefat ettiğini ve 25 Mayıs'ta ise Ihlamur Kuyu Mezarlığı'nda, kimsenin haberi olmadan defnedildiğini açıkladı.

Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay bu sabah Twitter hesabından ünlü yönetmen Orhan Çetin’in vefat ettiğini duyurmuştu. Akay'ın daha sonra Facebook'da yaptığı açıklamalar ise, sanat camiasında şok etkisi yarattı.
İşte Onur Akay’ın Facebook adresinden yaptığı açıklama:

"KİMSENİN HABERİ OLMADAN CENAZESİ KALDIRILMIŞ"

Onur Akay, "Orhan Çetin 24 Mayıs Salı günü, yani 2 gün önce Kayışdağı Darülaceze'de vefat etti. Bu acı haberi 2 gün önce duydum ama ölüm haberleri hep benden duyuluyor diye yazmadım. Aslında yazmamamın asıl sebebi, Sinan Çetin’in kuzeni oluyor ve Sinan Bey mutlaka açıklama yapar ve duyulur diye düşündüm. Ancak 2 gün oldu ve duyulmayınca içime dert oldu ve yazdım. Gördüğünüz gibi sanat camiasında vefasızlık çok büyük. En yakını Sinan Çetin’in bir açıklama yapması gerekirdi diye düşünüyorum. Ölüm haberini bırakın, şimdi ise cenazesinin 25 Mayıs'ta Ihlamurkuyu Mezarlığı'na defnedildiğini öğrendim ve yine bir açıklama yok. Çok acı! Orhan Çetin çok değerli bir yönetmen ve aynı zamanda önemli bir fotoğrafçı ve efsane bir radyocuydu." notunu yazdı.ORHAN ÇETİN KİMDİR?

1990’lı yıllarda çok sayıda sanatçının müzik kliplerini çeken Orhan Çetin, 13 Kasım 1956’da Trabzon’da dünyaya geldi. Aynı zamanda fotoğrafçı ve radyo programcısı olan Çetin, 1980'li yıllarda Ses ve Hayat Dergilerinde, dönemin ses ve sinema sanatçılarının orta sayfa fotoğraflarını çekti. Bir dönem Ferdi Tayfur'la birlikte fotoğraf stüdyosu işlettiler. 1980'li yılların ikinci yarısında magazin, kültürel dergi ve haftalık gazete çıkarttı. 1990'lı yıllarda özel bir radyoda, Nazan Öncel'in hazırladığı ve prodüktörlüğünü üstlendiği "Gecenin Serserisi" isimli programı yaptı. Orhan Çetin Melike Demirağ'ın eski eşidir.

BAKMADAN GEÇME