Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

TRT 1'in yeni dizisi Payitaht "Abdülhamid", 2. yeni bölümüyle bu akşam izleyicisinin karşısına çıkacak. Dizinin yeni bölümünde Mahmut Paşa, adını planladığı gizli işten uzaklaştırmak için çok kurnazca bir hamle yapar. Abdülhamid, Hiram’ı sorgulamaya alacaktır... İşte Payitaht "Abdülhamid" 2. bölüm fragmanı ve yeni bölüm özeti...

PAYİTAHT "ABDÜLHAMİD" 2. BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANACAK?

Takipçileriyle 2. randevusuna çıkacak olan Payitaht "Abdülhamid"de olaylar şöyle gelişecek: Global Monarşi hesaplar peşinde... İngilizler, Sultan Abdülhamid’in (Bülent İnal) hilafet makamının kudretiyle Hindistan’da büyük darbe almışlardır. “Düşman” bu hamleye karşılık Sultan Abdülhamid’e büyük bir tertip peşine düşmüştür. Global Monarşi, Theodor Herzl’a (Saygın Soysal) gazetesine atması ortalığı karıştıracak bir manşet gönderir.

Mahmut Paşa (Hakan Boyav) Payitaht'ta başka planlar peşindedir... Bunun için Hiram’ı (Berkan Şal) marifetiyle organize eder. Sultan kendisi için tertiplenen planın tam ortasında kalacak mıdır? Yoksa bu olaylar onun içlerindeki hain plan yapanları bulması için önüne gelen bir fırsatın habercisi midir? Sultan Abdülhamid, yanında ve karşısında olanları görmek için hangi düşüncelerle hareket edecektir? Sultan Abdülhamid’in ince planı nedir? Mahmut Paşa, adını planladığı gizli işten uzaklaştırmak için çok kurnazca bir hamle yapar. Abdülhamid, Hiram’ı sorgulamaya alacaktır... Ve bu tertibin başındaki kişi olarak kimi tutuklama emrini verecektir?

Payitaht’ta yaşanan bu gerilim dolu zamanlar, Bidar Kadın’da (Özlem Conker) büyük bir endişe uyandırır. İşin arkasını araştırmaya karar verir. Fakat hiç ummadığı bir tepki ile karşılaşacaktır. Bidar Kadın, kimin engeline takılacaktır? Celal (Umut Kurt),Hiram’ın peşindedir... Hiram kimseyle temas kurmaz. Celal, Hiram’ın her hareketini Sultan'a bildirir. Celal’in gözden kaçırdığı bir şey vardır... Abdülhamid bu detayı atlamaz...

PAYİTAHT "ABDÜLHAMİD" İLK BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANMIŞTI?

Osmanlı İmparatorluğu’nun var olma mücadelesinin tarihe damgasını vurduğu ve 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıl kalarak, bu zorlu süreci “Ulu Hakan” unvanıyla taçlandıran Sultan Abdülhamid Han’ın hayatı ve bu çerçevede hem dünyada hem de Osmanlı Devleti’nde yaşananlar dizide yer alıyor.

YENİLMEZ ZEKA

Tüm dünya gözünü dikmiş, manipülasyon hamleleriyle 600 yıllık imparatorluğu yıkmaya çalışıyordu. Fakat karşılarında zekasını asla alt edemeyecekleri bir padişah vardı. İşte bu muhteşem zekanın sahibi, tam 33 yıl boyunca dünyaya meydan okuyan ve devleti ayakta tutmayı başaran Abdülhamit Han’dan başkası değildi.

Çekimlerine Kocaeli Seka Film Platolarında başlanan dizinin, yönetmen koltuğunda “Kurtlar Vadisi”, “Elveda Rumeli” gibi dizi projeleriyle tanınan Serdar Akar oturuyor. Sultan Abdülhamid Han karakterini ise, “Ihlamurlar Altında”, “Tatar Ramazan”, “Bir Çocuk Sevdim”, “Babam ve Ailesi” ve en son TRT’nin mini dizisi “Son Destan” gibi projelerde yer alan Bülent İnal ekranlara taşıyor.